PageRank.cz > Reklamní články > Virtuální prodavač aneb k čemu souží chatovací robot
Virtuální prodavač aneb k čemu souží chatovací robot

Virtuální prodavač aneb k čemu souží chatovací robot

Chat Bot je šikovný nástroj, který dokáže reagovat na potřeby uživatelů. Proto patří mezi velmi efektivní marketingové kanály. Jaké výhody má a co přináší rozsáhlý projekt Chat BotUBI z produkce UBI Studia?

K čemu jsou chatovací roboti

Chatovací robot je software navržený tak, aby byl schopen se svým uživatelem komunikovat přirozeným jazykem. Ovládat ho proto může v zásadě i malé dítě. A to i díky intuitivnímu a velmi přehlednému rozhraní.

Dostupným vylepšením je pak v podstatě pro každé podnikání nezávisle na tom, zda poskytujete služby nebo prodáváte zboží. Robot umí stejně účelně poradit s výběrem zájezdu i s nákupem obuvi, využívá se třeba i v sektoru pojišťovnictví.

Plní tudíž funkci jakési virtuální osobní asistentky. V rámci zákaznické podpory dokonce již zvolna nahrazuje živé operátory. Přitom je naprosto stejně efektivní jako reálný člověk, ale s nesrovnatelně nižšími náklady na jeho „zaměstnávání“.

Robot ovšem samozřejmě nejefektivněji zastane svou roli v okamžiku, kdy má přesně vymezený rozsah funkcí, ke kterým má sloužit. Založený je totiž na naprogramovaní určitého scénáře, podle kterého se řídí jeho chování.

Co je Chat Bot

Konkrétně Chat Bot UBI je programován přímo pro platformu Messenger užívanou na sociální síti Facebook. Vzhledem k masovému užívání této sítě, která dnes zaznamenává v ČR téměř 5 milionů uživatelů měsíčně, má jeho použití v obchodní strategii silný význam. Dále je využitelný v oblasti vzdělávání, případně při podpoře prodeje formou soutěží a dalších akcí.

Primárně je koncipován pro komerční prostředí, najde však uplatnění v mnoha dalších odvětvích, jako jsou neziskové organizace, vzdělávací instituty, zájmové spolky, ale také úřady.

Za českým projektem Chat Bot Ubistojí stejnojmenné Ubi Chat Bot Studio. Chat Bot Studio je projektem, který vzešel z potřeby zapojit počítače do běžných činností. Hledá tak cesty, jak mohou počítačové dovednosti přispět ke zefektivnění offline světa.

O autorovi zlak

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*

CommentLuv badge

Nahoru na stránku
Starší příspěvky:
Dva tipy na výhodné nebankovní půjčky

Hledáte výhodnou a spolehlivou nebankovní půjčku, ale zatím nejste rozhodnutí, u které společnosti si podáte žádost? Máme pro vás dva...

Zavřít