Automatické dveře – lepší a modernější varianta pro budovy. Které si vybrat?

Automatické dveře – lepší a modernější varianta pro budovy. Které si vybrat?

V období pandemie si firmy a veřejné instituce stále častěji volí automatické posuvné nebo otočné dveře. Nejde tady jen o praktické hledisko. Svou roli hraje taky psychika – zákazníci, ale také zaměstnanci, se díky nim cítí lépe. Jak postupovat při výběru a proč je to výhodná volba?

Hygienické řešení, které je navíc u lidí oblíbené

Automatické dveře jsou z hlediska hygieny jasnou volbou, jelikož zabezpečují bezdotykový průchod. Díky systému otevírání se hodí hlavně v rušných prostorech, protože umožňují plynulý obousměrný průchod lidí.

Výzkumy také ukazují, že automatické dveře motivují k vstupu mnohem více než klasické dveře. Kromě toho budí příjemnější a otevřenější dojem z budovy, co je výhodou zejména v obchodních a zážitkových prostorech. Jsou také vhodným řešením z pohledu bezbariérovosti.

Důležitost výběru správné značky

Odbornost značky je při výběru automatických dveří velice důležitým kritériem na dosáhnutí technicky čistého, bezpečného, ale i architektonicky zajímavého řešení.

Architekti a designéři se často rozhodují pro mezinárodního dodavatele okenní a dveřní techniky Gretsch-Unitas. Tato společnost, která má více jak 100- letou tradici, nabízí moderní řešení vstupu do různých typů veřejných budov (letišť, železničních stanic, nákupních center, bank, zdravotnických zařízení i domovů pro seniory a zařízení pro zdravotně postižené).

Moderní dveře musí být elegantní i bezpečné

Díky své kompaktní a štíhlé konstrukci jsou posuvné dveře série compactMaster nejen funkční, ale taky elegantní. Navíc díky systému HM-F FT splňují i požadavky na bezpečnost. Systém pohonu CM-F je přezkoušen i v únikových a záchranářských přechodech. Pokud je potřeba, odborníci v prodejně ochotně poradí ohledně instalace dle bezpečnostní normy CSN EN 16005.

Lineární posuvné či karuselové – jak se správně rozhodnout?

Lineární posuvné dveře s pohonem compactMaster jsou harmonizované i s architektonicky náročnými prosklenými fasádami – skvěle zdůrazňují jejich velkorysost a eleganci. Diskrétní a hladký chod zabezpečují velká pojezdová kolečka a pryžová podložka pod kolejnicí.

Karuselové dveře najdou své využití tam, kde jsou žádané reprezentativní vstupy. Hodí se především do velkých veřejných budov a hotelů. S oblibou je využívají taky pojišťovny či banky. Hlavní výhodou je přístup s ochranou proti průvanu a hluku. Navíc mohou být flexibilně využívány i manuálně, poloautomaticky na zatlačení, či plně automaticky přes radarový hlásič.

Důležitost ekologie a úspory energie

Automatické dveře se otevírají a zavírají pouze tehdy, když je to potřeba. Protože pomáhají regulovat klimatizaci a teplotu v budově, přispívají k šetření nákladů na vytápění i chlazení. Díky různým možnostem nastavení je taky možné zabránit vloupání zvenčí a taktéž zajistit ochranu proti nástrahám nepříznivého či extrémního počasí.

Více informací naleznete na automatickedvere.com/cz.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*