Chorvatsko není jen pláž a rakije

Chorvatsko není jen pláž a rakije

Cesta za poznáním chorvatské přírody zdaleka nezačíná a nekončí na krásných plážích a přilehlých ostrovech Jadranského moře. Chorvatsko má nesmírně velké přírodní bohatství a byla by škoda tuto zemi, která leží od nás v dojezdové vzdálenosti automobilem, pořádně neprozkoumat. Chorvatsko má co nabídnout jak na pobřeží, tak i ve svém vnitrozemí. A pokud vám bude připadat, že jste od pobřeží směrem do vnitrozemí překročili hranice jiného státu, uklidněte se. Jste stále v Chorvatsku. Jen v trochu jiném.

Chorvatské ostrovy a pobřeží

Pobřeží Chorvatska lemuje Jadranské moře, které je teplé a příjemné. Tato oblast je turisticky velmi navštěvovaná především kvůli překrásnému pobřeží, které se mění směrem ze severu k jihu od skalnatých po písečné pláže. Celé pobřeží Chorvatska lemují menší i větší ostrůvky, které se těší velké oblibě. Z nich se za jedno z nejkouzelnějších považuje souostroví Kornati. Přes 100 ostrovů z celkových 150 tvoří národní park. O skvělý zážitek se vám postará cesta lodí z některého z pobřežních měst a ubytování u místních, které je na těchto velice málo obydlených ostrovech k dispozici. Chytání ryb si tady však budete muset odpustit. Moře a jeho obyvatelé žijící v jejich hlubinách jsou vám v tomto parku zapovězeni.

Pojedete-li ještě níž směrem na Dubrovník, můžete navštívit ostrov Mljet, který je ze 70 procent tvořen lesy. Považuje se na jeden z nejvíce zalesněných ostrovů Chorvatska, ne-li za ten nejzalesněnější z nich. Na tomto ostrově se čas zpomalil. Žádné turistické zóny zde nenajdete. Místo toho můžete navštívit krásné chorvatské vesničky, vykoupat se v průzračném Malém a Velkém jezeře, a protože je část ostrova tvořena národním parkem, kam se dostanete jen pěšky nebo na kole,můžete si vychutnat přírodní scenérii v té nejčistší podobě.

Jsou-li vám pláže a ostrovy už těsné, je třeba vyrazit do hor a načerpat novou svěží energii. Což takhle pohoří Velebit nad Makarskou riviérou. Toto přímořské vápencové pohoří není od moře nijak daleko, přesto se tam počasí může během chvilky dramaticky změnit, proto na to buďte připraveni. Až sem vyrazíte z pláže, trochu se na to oblečte. V plavkách tu moc nepochodíte. Nejlépe si masiv prohlédnete, půjdete-li po něm od severu k jihu.

 

Cesta do středu země

Naše cesta do vnitrozemí vede přes Plitvická jezera, která jsou tvořena šestnácti jezery. Spojují je vodopády a kaskády a určitě stojí za návštěvu. Pojďme se však podívat dál do vnitrozemí, kam až tolik turistů, kteří si Chorvatsko vybírají každoročně za místo své dovolené, nejezdí.

Jak vidíte, Chorvatsko nejsou jen pláže a mořské plody na víně. Chorvatsko může nabídnout mnohem více a je na čase tuto nádhernou zemi pořádně probádat. Levné apartmány doporučujeme poptat přímo u majitelů a vyhnout se tak zbytečným provizím u bookingu. Největší nabídku můžete najít na českém webu UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*