Dřevěné fasádní palubky vtisknou punc nadčasovosti každé nemovitosti

Dřevěné fasádní palubky dodávají budovám výjimečně teplý a přirozený vzhled, přičemž tento estetický prvek získává na oblíbenosti u velkých i menších projektů. Současný trh je rozmanitý a nabízí fasádní palubky z různých materiálů, ovšem dřevo dokonale zapadne do jakéhokoliv prostředí. Dřevěné fasádní palubky jsou zkrátka nepostradatelným prvkem moderní architektury.

Dřevo jakožto tradiční stavební materiál se díky trendům udržitelné architektury dostává opět do popředí zájmu. Stejně tak je to obnovitelný a ekologický materiál s nízkým dopadem na životní prostředí. Pojďme se společně podívat na fasádní palubky, které s sebou přináší spoustu výhod.

Fasádní palubky mají spoustu benefitů

Jestliže plánujete zakoupit fasádní palubky, pak dávejte pozor na to, aby byly vyrobeny z odolného a stabilního materiálu, který zvládne i různé povětrnostní podmínky. Setkáte se většinou s klasickým horizontálním obkladem, ale co takhle jít proti proudu a vsadit na atraktivní vertikální uspořádání? Čisté vertikální linie dodají rodinnému domu minimalistický nádech a současně ho opticky zvýší, zejména pokud zvolíte ještě i velká okna. Dřevo kombinujte i s dalšími stavebními materiály, jako jsou beton a cihla, čímž dodáte nemovitosti neotřelý nádech. Co takhle zvolit tmavé dřevěné prvky v kontrastu s bílou fasádou?

Dřevo jako takové je naprosto všestranné, což je jedna z hlavních výhod tohoto materiálu. Používá se jak pro výrobu fasádních palubek, tak i na terasách. Jestliže chcete zachovat jednotný vzhled exteriéru, dávejte si pozor na to, abyste zvolili vždy stejnou dřevinu. Velmi pěkně vypadají smrk, borovice a sibiřský modřín, protože mají přirozené uzly, které dodávají každé stavbě venkovský šarm. Fasádní palubky jsou ideální nejen pro rodinné domy, ale i chaty a chalupy. Dřevěné fasádní palubky postupem času získávají stříbrnošedou patinu, aniž by ztrácely na odolnosti. Dokonale pak taková fasáda zapadne do okolní přírody.

Sibiřský modřín a jeho vlastnosti i přednosti

Sibiřský modřín je jedním z nejoblíbenějších druhů dřeva používaných pro výrobu fasádních palubek, a to hned z několika důvodů. Tento druh dřeva pochází z drsných klimatických podmínek Sibiře, a proto má jedinečné vlastnosti.

V první řadě je sibiřský modřín odolný vůči hnilobě a hmyzu, protože má v sobě spoustu pryskyřice. Tato přirozená ochrana znamená, že modřínové dřevo vydrží déle v náročných klimatických podmínkách i bez opakovaného chemického ošetření. Současně je tato dřevina velice tvrdá a pevná. Fasádní palubky jsou tedy odolné i vůči mechanickému poškození, jako jsou nárazy a škrábance.

Tato dřevina má navíc atraktivní a přirozeně teplou barvu, jež může být světle žlutá až načervenale hnědá. Kromě toho má výraznou texturu s jemnými letokruhy. Postupem času i sibiřský modřín získává krásnou šedou patinu. Dále má vysokou hustotu a minimální vlhkost, a proto je méně náchylný k deformacím (kroucení a praskání). Fasádní palubky z této dřeviny si udrží svůj tvar po mnoho let. Zapomenout nesmíme ani na menší nároky na údržbu.

Sibiřský modřín je zkrátka vynikající volbou pro fasádní palubky díky své odolnosti, estetickým vlastnostem, ekologickému přínosu a stabilitě. Přirozeně odolává hnilobě, hmyzu i mechanickému poškození a má krásnou texturu i barvu. Pro venkovní použití je naprosto ideální.

Kupte si kvalitní fasádní palubky

Fasádní palubky jsou vhodnou volbou pro každého, kdo hledá stavební materiál s přirozenou krásou a naprostou funkčností. Vyznačují se dlouhou životností, odolností proti povětrnostním vlivům a minimální údržbou, a proto se doporučují i pro venkovní použití. Na výběr je široká škála fasádních palubek různých rozměrů, profilů a povrchových úprav. Ať už preferujete hladký povrch, profilovaný vzor, nebo rustikální vzhled, najdete u palubek ideální variantu pro jakýkoliv architektonický styl. Stačí se podívat do e-shopu kup-drevo.cz, který se specializuje na prodej dřevěných materiálů.

Nákup fasádních palubek v tomto e-shopu je snadný a pohodlný. Můžete si prohlédnout pestrou nabídku, porovnat jednotlivé možnosti a vybrat si ty nejlepší palubky pro váš projekt. Chystáte se rekonstruovat, nebo stavět rodinný dům? V obou případech vám přijdou fasádní palubky vhod. V případě potřeby kontaktujte zákaznickou podporu e-shopu, přičemž odborníci vám poskytnou rady, odpoví vám na všechny dotazy a zajistí, že se kvalitní materiál dostane až přímo k vám domů. Případně na jiné místo určení, které si zvolíte.

A jedna pozitivní recenze na konec…

Nedávno jsme se s manželkou rozhodli pro rekonstrukci fasády našeho rodinného domu a po dlouhém zvažování jsme se rozhodli pro fasádní palubky. Výběr dřevěných palubek byl nejlepším rozhodnutím, které jsme mohli udělat, a rádi bychom se podělili o naše zkušenosti.

Fasádní palubky, které jsme zakoupili v e-shopu kup-drevo.cz, byly vyrobeny z prvotřídního sibiřského modřínu. Už při prvním pohledu na palubky nám bylo jasné, že jsou vysoce kvalitní. Dřevo bylo krásně zpracované, bez jakýchkoli vad a dokonale hladké. Navíc byly všechny palubky pečlivě ošetřeny proti vlhkosti a dalším vlivům, což nám dodalo pocit jistoty ohledně jejich dlouhé životnosti.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli pro fasádní palubky, byl jejich vzhled. Dřevo dodalo našemu domu úplně nový nádech, a navíc teď nemovitost skvěle zapadá do okolní krajiny. Takže my je můžeme jen doporučit.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*