Jak důkladně zajistit peníze před ztrátou hodnoty? Pomůže investice do zlatých cihel

Jak důkladně zajistit peníze před ztrátou hodnoty? Pomůže investice do zlatých cihel

Pokud máte naspořené nějaké peníze, nikdy není dobré je schovávat jen tak doma pod polštářem, případně spoléhat na úroky v bance. Velmi rychle mohou začít ztrácet svoji reálnou hodnotu, jednoduše si za ně v budoucnu koupíte méně nežli dnes. Toto riziko minimalizujete chytrou investicí v podobě nákupu zlatých cihel.

Investice bez rizika

Investiční zlato je oblíbené už velmi dlouhou dobu, dnes se ale dostává ještě více do popředí. Investoři dokonce už raději pořizují zlato, než aby vkládali peníze do nemovitostí, s nimiž je navíc řada starostí. Ještě rizikovější je pak investice do akcií, kdy klidně můžete v relativně krátkém čase přijít o většinu úspor. Zlato má stabilní hodnotu, v posledních měsících jde jeho cena nahoru, takže se nutně nemusí jednat jen o nástroj, jak ochránit peníze, ale lze na investici do zlatých cihel také vydělat.

Zlato je v ČR dostupné, ačkoliv se cihly u nás nevyrábějí

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Přesto lze zlaté cihly u nás koupit, dováží se sem kupříkladu od švýcarských výrobců Argor Heraeus a P.A.M.P, kteří patří k nejvýznamnějším rafinériím v Evropě. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Dostupnost investičního zlata je tedy v tuzemsku poměrně pohodlná, využít je dnes možné i eshop, takže zlato v podobě cihel a mincí nakoupíte klidně přes počítač z domova, což je v době nouzového stavu přímo ideálním řešením. Jako kupci dále oceníte fakt, že investiční zlato v tuzemsku nepodléhá platbě DPH.

U zlatých cihliček oceníte snadnou přenositelnost. Malá cihla, jež váží pár gramů, se vám vejde do kapsy u kabátu. Přitom je v ní skryté poměrně značné množství peněz. Dá se také lehce přeměnit za peníze kdekoliv na světě.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*