Jak vybrat TV stolek, aby byl ozdobou obývacího pokoje?

Abyste si v obývacím pokoji dopřáli patřičné pohodlí, neobejdete se bez 3 nejdůležitějších věcí. Jimi jsou sedací souprava, konferenční stolek a vlastníte-li televizi, pak praktický TV stolek. Ten může mít podobu komody nebo skříňky.

Jděte na to chytře

TV stolky bychom měli v prvé řadě vybírat podle toho, aby nám ladily s ostatním nábytkovým vybavením. Dále věnujeme pozornost jejich velikosti, neboť platí pravidlo, že mají být delší než televize. A nakonec, co je velmi důležité, TV stolky by měly poskytnout dostatek úložného prostoru a zároveň šikovně zakrýt nevzhledné kabely.

Důraz na provedení

Jak už bylo zmíněno, je třeba brát v potaz délku stolku, nikoliv jeho hloubku, protože moderní televize jsou tenké, a proto příliš prostoru na komodě nevyžadují. Rovněž přihlížíme k prostorovým možnostem obývacího pokoje a dostatečné vzdálenosti od stěny, aby mohl TV stolek bez potíží zakrýt kabely. Dále zvážíme, zda budeme potřebovat se stolkem manipulovat třeba za účelem natočení televize. V takovém případě jsou vhodné modely s kolečky nebo nožičkami. Pokud tuto funkci nevyžadujeme, můžeme si dopřát robustnější provedení. Velmi oblíbené jsou televizní stěny, kdy jsou ke stolku přimontované další skříňky či police.

Praktičnost na prvním místě

Ať už se rozhodneme pro TV stolek volně stojící, nebo závěsný, vybíráme vhodné materiály, které mají dlouhou životnost a snadno se udržují. Co se týče materiálů, mezi nejpoužívanější patří MDF, sklo nebo masiv. Pokud nechcete každý den otírat usazující se prach, volte raději variantu s šuplíky nebo dvířky. Díky tomu získáte další úložný prostor, jenž se zejména v malém bytě velmi hodí. V současné době jsou k dostání stolky se zabudovaným LED osvětlením, které vytváří příjemnou atmosféru. Při sledování televize postačí a vy nebudete potřebovat další zdroj světla.

Knihy a další věci za příznivější ceny

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*