Kolaborativní roboti zvyšují efektivitu a produktivitu firem

V současné době jsou velice skloňovaným tématem coboti, což jsou vlastně kolaborativní roboti, kteří se vyznačují vysokou efektivitou, bezpečností a flexibilitou. Usnadňují automatizaci malým i středně velkým společnostem. V následujících řádcích vám prozradíme, v čem vám vůbec dokáže takový cobot pomoci.

Primárním účelem cobotů rozhodně není nahradit člověka, ba naopak kolaborativní roboti sdílí pracovní prostor s lidmi, a tím pádem ulehčují automatizaci podnikům všech velikostí. V posledních několika letech coboti změnili pravidla hry v mnoha oborech.

Cobot je rychle naprogramovaný

Pokud byste zvolili tradiční roboty, museli byste počítat s tím, že vyžadují spoustu času na naprogramování akcí, často navíc mohou provést pouze jednu jedinou akci. Cobot se však programuje poměrně snadno, a to prostřednictvím uživatelsky přívětivého softwaru a mobilních aplikací. Učí se novým věcem, navíc ho můžete ručně nastavit do požadovaných poloh, a ty potom do softwaru uložit. Cobota rychle implementujete do procesu a můžete ho nechat vykonávat rozmanité úkoly.

Roboti jsou důslednější a přesnější než lidi

Kolaborativní roboti jsou flexibilní, a tak jim můžete zadávat stále nové a nové úkoly. Cobot je schopen dělat jednu a tu samou práci po celý pracovní týden, nebo může klidně každý den vykonávat jiný úkol. Záleží na vašich požadavcích.

Ve srovnání s lidmi jsou roboti velice přesní, navíc se nikdy neodchýlí od svých úkonů a vždy budou provádět úkol stejným způsobem i výkonem. Například robot šrouby pokaždé utáhne se stejně velkým napětím i tlakem, což zajišťuje konzistentní kvalitu.

Universal Robots je předním výrobcem cobotů

Universal Robots je dánský výrobce menších flexibilních cobotů. Sídlí v Odense v Dánsku. Současnému trhu s robotikou dominují těžcí, drazí a těžkopádní roboti, a proto Universal Robots přišel s myšlenkou zpřístupnit robotickou technologii i malým a středním firmám. Vyrábí proto kolaborativní robotická ramena, jež bez problémů zvládají i práci s těžkým materiálem, obsluhu těžkých strojů, balení, paletizaci a podobně.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*