Kolik investovat do židle k počítači?

Kolik investovat do židle k počítači?

Potřeby na vybavení domácnosti se postupně mění. Dnes už je snad standardem mít doma kancelářský stůl a židli. Značnou část času totiž trávíme vsedě u počítače, a to v práci i doma, někteří navíc pracují z domova. Právě z toho důvodu je nezbytností mít doma dobrou kancelářskou židli k PC.

Odpověď na otázku z nadpisu je vlastně poměrně jednoduché. Do kancelářské židle k počítači investujte tolik, kolik si jen můžete dovolit. Kvalitní židle stojí i přes dvacet tisíc, ne každý si takovou investici může dovolit, ale skutečně důrazně vám doporučujeme vyhnout se židlím za tisícovku. Vaše záda vám v budoucnu poděkují.

Ergonomická židle podporuje správné držení těla

Strávíte-li mnoho hodin skrčení na nesprávné židli, vaše krční páteř vám to dá pocítit. Možná ne v krátkodobém horizontu, ovšem v tom dlouhodobém rozhodně. Až vás budou trápit bolesti zad či za krkem, moc dobře si vzpomenete, z čeho je nejspíš máte.

Když investujete do dobré židle k PC, udržíte si správnou pozici. Z pohodlného sedáku vás nebude bolet zadek, hlavu si pohodlně opřete, stejně jako ruce. Tedy aspoň za předpokladu, že si židli správně nastavíte. Sedět byste měli tak, abyste se nohama dotýkali země a v kolenou měli pravý úhel.

Na dětských židlích také nešetřete

Jste ochotní investovat vyšší částku do židle pro vás, protože vám vydrží roky, avšak dítěti, které roste, ji pořídit nehodláte? Děláte obrovskou chybu. Právě ve chvíli, kdy se dítěti páteř vyvíjí, potřebuje dobrou podporu pro správné držení těla. Kromě toho je každá lepší kancelářská židle nastavitelná, takže s dítětem pár let určitě poroste.

Jestliže jste ještě nikdy kvalitní kancelářskou židli k počítači nevybírali, zajděte si nejdříve do prodejny a vyzkoušejte různé modely. Uděláte si představu, co vám vyhovuje a po čem se vlastně dívat. Pak si můžete vybrat i online, kde židle častokrát pořídíte levněji.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*