Kolik stojí vývoj aplikace? Je to drahá sranda

Kolik stojí vývoj aplikace? Je to drahá sranda

Vývoj software na zakázku si mohou dovolit jen movitější firmy. Jeho cena je totiž poměrně vysoká. Kolik tedy vývoj vlastní aplikace stojí?

Vyvinout aplikaci není vůbec snadné. Pokud si tedy odmyslíme jednoduché konzolové programy, které umí jen pozdravit nebo přijmout vstup a odeslat jednoduchý výstup. Komplexní aplikaci trvá vyrobit poměrně dlouho. A tomu odpovídá i její cena.

Co všechno je potřeba?

Vývoj software zaměstná i několik desítek až stovek lidí. Záleží na náročnosti aplikace a její velikosti. K vyprodukování dobře fungujícího a vypadajícího softwaru je potřeba navrhnout dobrý design. A to nejen po stránce vzhledu, ale také funkčnosti.

Velké množství práce odvedou především programátoři a kodéři. Kromě práce na funkčnosti aplikace (backend) je potřeba nakódovat jeho vzhled a chování na straně uživatele (frontend). Je to spousta práce, která zabere několik týdnů i měsíců v závislosti na velikosti projektu.

Kolik to stojí?

Čím náročnější je zadání, tím větší je i cena. Obecnou cenu za vývoj aplikace tak není možné určit. Pokud si ale chcete udělat představu o tom, kolik by vás vývoj software na zakázku mohl stát, přikládáme orientační čísla.

V první řadě je potřeba vyvinout prototyp. To znamená vytvoření celého projektu od píky pro zkušební účely. Vývoj prototypu zpravidla trvá kratší dobu. U něj je totiž hlavní demonstrovat schopnosti a vlastnosti aplikace, otestovat jeho funkčnost a přínos pro zákazníka. Cena za vývoj prototypu se tedy může pohybovat v desítkách tisících, ale i v milionech.

Pokud vám už teď jde z této částky hlava kolem, tak raději dál nečtěte. Ty největší náklady totiž teprve přijdou. Teď je totiž potřeba celý projekt dotáhnout do konce, vylepšit všechny neduhy a předat zákazníkovi. To znamená měsíce programování, kódování, navrhování uživatelského rozhraní a testování. Konečná cena? Minimálně stovky tisíc korun, ale spíše jednotky až desítky milionů korun.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*