Kvalita domény spočívá také v zabezpečení

Kvalita domény spočívá také v zabezpečení

Chcete si zajistit doménu, která bude kvalitní nejen obsahově, ale také kvalitně zabezpečená? Máte obavy, že vaše internetové stránky můžou být terčem útoků a podvržení falešných stránek? Z toho důvodu je důležité zabezpečení, které brání podobným útokům jako třeba DNSSEC.

Pokud chcete bezpečnou doménu, tak vysoké popularitě a dobrému jménu se těší domény české. Je to dáno tím, že české domény jsou zabezpečené technologií DNSSEC. Co to znamená?

Jde o zabezpečovací technologii, která je rozšířením systému DNS. Zkratka DNS znamená systém doménových jmen angl. Domain Name System a hlavním úkolem jsou vzájemné převody doménových jmen na IP adresy a opačně.

Zabezpečení DNSSEC je poskytovatelem jistoty, že informace ze systému DNS jsou poskytnuty přes správný zdroj a nedošlo k narušení přenosu, tedy k podvržení IP adresy, domény.

Máte tak jistotu, že při hledání vaší domény se uživatel skutečně dostane na vaše stránky. DNSSEC snižuje riziko nejen zneužití samotných internetových stránek, ale také případné zneužití elektronické pošty, osobních a přístupových dat, selhání antispamové ochrany atd.

Provozovatelem českých domén je sdružení CZ.NIC, které podporuje také technologii DNSSEC. Vlastní doména se neregistruje přímo přes sdružení, ale přes registrátory, kterých seznam CZ.NIC vede. Co registrátor, tak to jiné služby a ceny.

Mezi registrátory české domény patří také firma TELE3, která kromě registrace domén poskytuje i další internetové a telekomunikační služby včetně zabezpečení DNSSEC. Mají IPv4 a IPv6 a nezávislé servery na různých TLD doménách. Pro větší bezpečnost mají dvě geolokace v ČR, jednu v Německu a jednu v USA. Jedná se o TLD .CZ, .US a .EU. DNS servery společnost poskytuje svým zákazníkům zdarma.

Díky profesionálním službám můžete editaci DNS provádět online. Součástí je možnost vytváření vlastních DNS profilů, pohodlná editace DNS záznamů přes SSL rozhraní a mnoho dalšího.

K dalším službám patří samotný webhosting a serverhosting a jejich další součásti. Výhodou služeb je, že je možné sestavení přímo na míru vašim potřebám a představám. Služby TELE3 jsou určeny nejen pro osobní potřeby, ale také pro firemní či dokonce doménové specialisty.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*