Notifikace napíšete i bez copywritera. Jak na to?

Notifikace napíšete i bez copywritera. Jak na to?

Notifikace už dávno ve svůj prospěch nevyužívají jenom internetové obchody, které tímto stylem probouzí zájem v klientech, a naopak zabíjí jejich neaktivitu. Notifikace jsou dnes způsobem, jak mohou například obce či města informovat občany o aktuálním dění nebo jak mohou majitelé online magazínů informovat své čtenáře o nově přidaném článku na jejich web. Jenom je tedy třeba, aby notifikace (ať už mobilní notifikace nebo webové notifikace) byly úderné, jasné, stručné a krátké.

Pokud hovoříme o notifikacích, hovoříme o krátkých oznámeních nebo upozorněních. Na to slovo “krátkých” stále pamatujte, a to i tehdy, kdy budete jednu takovou notifikaci vytvářet. Odborníci se shodují na tom, že by notifikace neměla být delší než deset slov. Dohromady by se mělo jednat maximálně o 60-120 znaků. Možná si říkáte, že si raději najmete zkušeného copywritera, protože se do daných znaků nemůžete vměstnat. Ale zvládnete to i sami, když se budete držet několika rad.

Buďte konkrétní

Aneb – jděte rovnou k věci. To je v případě notifikací zcela zásadní a klíčové. Pakliže budete neustále chodit kolem horké kaše, najednou znaků bude až příliš mnoho. Zákazníci taky nechtějí číst dlouhé slohové práce, zkrátka chtějí přečíst jasné a úderné oznámení.

Rétorické otázky nechte stranou

Řada lidí má tendenci všude psát rétorické otázky. Ale to je opět něco, co do notifikací nepatří. Žádné zbytečné otázky, zkrátka jen oznamovací věta, která nadchne natolik, že na notifikaci klient klikne a dozví se víc.

Žádná manipulace

Nejen rétorické otázky se v notifikacích nevyplácí. Také se nevyplácí manipulace. Notifikace mají budovat jakousi důvěryhodnost dodavatele a zároveň mají posilovat značku. Ať tedy ta vaše značka nestojí na lsti.

Volte správná slovesa

Abyste vykouzlili opravdu působivou a atraktivní notifikaci, nebojte se používat úderná slovesa. V této chvíli budete nadšení tím, jak je čeština pestrý a rozmanitý jazyk. Nabízí se vám totiž hned několik skvělých sloves.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*