Peletovací či briketovací linka rozšíří vaše podnikání

Topení peletami i briketami je stále populární. Vyrábí se z dřevěného odpadu, takže pokud jej produkujete, například při výrobě řeziva na pile či jiné dřevovýrobě, je pořízení briketovací a peletovací linky dobrou příležitost pro rozšíření vašeho podnikání.

Pelety i brikety jsou palivem z obnovitelných zdrojů. Vyrábí se ze zpracované odpadní hmoty. Jestliže jako firma produkujete dřevěný odpad, je dobrou volbou jej dále zpracovávat pomocí linek na výrobu briket či pelet.

Pelety na topení

Peletové topení je velice oblíbeným. Díky speciálním kotlům na pelety jde o alternativu plynového topení. Dokonce i kamna mohou být díky peletám automatická. Zatímco topení klasickým masivním dřevem lze automatizovat pouze složitě, u pelet je to jiné. Zásobník na pelety je schopen zautomatizovat topení a zajistit tak teplo v interiéru i v době nepřítomnosti majitele nemovitosti. Proto je topení na pelety tak oblíbeným, přestože není zcela nejlevnějším. Z hlediska podnikatelského záměru se proto investice do peletovací linky určitě vyplatí. Peletovací linka vám pomůže zpracovat váš odpad z výroby se ziskem.

Kde koupit peletovací linku? Dodavatelem kvalitního systému pro peletování, peletovacích linek, je BIOMAC Industry. Firma peletovací linky dodává, instaluje i kompletně servisuje v rámci záruky i po ní.

Hodit se vám bude i korečkový elevátor od stejné firmy. Korečkové elevátory jsou stroje určeny pro vertikální transport. Používají se pro sypké materiály, proto se hodí rovněž pro transport pelet.

Vyrábějte rovněž brikety

Dalším výrobním artiklem, o který je zájem, jsou dřevěné brikety. Opět se vyrábí z dřevního odpadu, z pilin. Ty se lisují za tepla pod vysokým tlakem. Teplem dochází k lignifikaci a dřevěné piliny tak drží v požadovaném tvaru bez jakýchkoliv pojiv. Jde o ekologické palivo z obnovitelných surovin. Pro výrobu briket se vám bude hodit briketovací linka od společnosti BIOMAC Industry.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*