Piniové oříšky

Piniové oříšky

Je mnoho potravin, které skutečně stojí za to, abyste je zařadili do vašeho jídelníčku. V podstatě skvěle dochutí pokrm a ještě přinesou zdravotní benefity.

Oříšky nebo semínka

O tom, že ořechy jsou zdravou surovinou pro tělo, není třeba diskutovat. Existuje skutečně velmi mnoho různých druhů a všechny jsou velmi přínosné. Platí to i pro piniové oříšky. Je pravdou, že s klasickou verzí oříšků nemají mnoho společného, protože v podstatě se nejedná o ořechy, ale semínek. Svoje jméno získaly celkem jednoduše. Piniové ořechy totiž vyrůstají na borovici pinii. Asi úplně nejraději mají oblast Středomoří. Tak ono není divu, je zde slunečné počasí, krásně prohřátá půda a rozhodně si nikdo nemůže stěžovat na mrazy, které se vyskytují ojediněle.

Také strom je trochu odlišný od naší klasické borovice. Vysoký kmen nemá moc přilehlých větví, ale zato rozložitou širokou korunu. Bohužel díky tomu se zde nenalezne tak velké množství plodů jako u jiných ořechů. To je ovšem řadí mezi vzácnou pochoutku a tím se cena piniových oříšků tak může zdát příliš vysoká, nicméně pro lidský organismus jsou skutečně přínosem. Jejich výhodou je, že se mohou konzumovat jak syrová, tak upravená. Je to skvělá delikatesa.

Chutné a výživné

Každá dodávka, která se k nám dováží, je skutečně přísně kontrolována a tím se můžete spolehnout nejen na kvalitu, ale rovněž na pořádný zdroj zdravých látek. Nejčastěji se do naší země dováží z Ruska a Číny.

  • Piniové ořechy mají vysoký obsah tuků, ale je pravdou, že je jedná z poměrně velké části o polynenasycené mastné kyseliny. Ty se považují za zdravé tuky, tudíž není třeba se jich obávat.
  • Přínosné jsou rovněž i obsahem bílkovin, tudíž pro tělo jsou velmi zdravé a dokonce zvládnou i utišit hlad jako chutná svačinka.
  • Jako surovina jsou ideální do receptů, které se řadí k Low-carb stravě, která je nízkosacharidová.
  • Přirozeně se jich nemusí obávat osoby alergické na lepek a mohou je zařadit do svého jídelníčku. Bezlepková dieta je ihned o bohatší další surovinu.  
  • Nechybí hořčík, mangan, draslík, zinek, selen a přirozeně řada vitamínů. Jsou rovněž skvělou zásobárnou betainu, betakarotenu, kyseliny listové, cholinu a dalších prospěšných látek.

Na www.seolight.cz si tedy můžete pořídit veškeré články a texty, které potřebujete, námi nabízený copywriting zaručeně nikoho z našich klientů nezklame.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*