Poco je levnější Xiaomi, šanci si zaslouží

Také se vám zdá, že ceny Android telefonů dosáhly obrovských výšin a za podobné peníze byste si vlastně mohli pořídit iPhone? Pak jste zřejmě neslyšeli o některých levnějších značkách Android smartphonů. Není nejmenší důvod se jich bát.

I velcí výrobci začali chápat, že nelze ceny šponovat donekonečna. Normální člověk častokrát nemá potřebu pořizovat si telefon za dvacet tisíc. Cítíte to stejně? Vstříc vám vyšla třeba společnost Xiaomi.

Poco je levnější variantou Xiaomi

Značka Xiaomi je často považována za takový Apple v Androidech. Telefony se vyznačují čistým designem Androidu a OS je vůbec dost podobný tomu od Apple. I ceny se někdy podobají. Ne však tehdy, když sáhnete po její dceřiné značce Poco.

Poco vznikla v roce 2018 a prvním smartphonem, který uvedla na trh, byl Poco F1. Nezávislost značka získala až loni před uvedením druhého telefonu. Aktuálně je jejich novinkou Poco X3 GT z letošního července. Má 6,6palcový displej, rozlišení 1080 × 2400 px, 8 GB RAM, 128 GB interního úložiště. Špičkový fotoaparát nabídne 64 + 8 + 2 Mpx vzadu a 16 Mpx pro selfie. Běží na Androidu 11 a pohání ho 5000mAh baterie. Podporuje dvě SIM, má snímač otisku prstů a řadu dalších technologií, na něž jste běžně zvyklí. Cena se pohybuje pod osmi tisíci korunami.

Levnější telefony z Číny stojí za zvážení

A jsou tu i další čínské levnější značky. Jejich čínský původ přitom vůbec není na škodu, v Číně byli vždy odborníky na elektroniku a mnoho jejich značek si probojovalo cestu daleko do světa.

Příkladem je Vivo, firma založená v roce 2009. Začínala pouze v Číně, v roce 2014 se rozšířila do jižní Asie a od roku 2020 je o ní slyšet také v Evropě. Vivo patří spolu s OnePlus, Oppo a Realme do skupiny BBK Electronics, avšak jejich přesný vztah není známý.

Top modely značky Vivo stojí taktéž kolem osmi tisíc korun, ty nejlevnější ale pořídíte za dva a půl tisíce.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*