Srovnání Private Internet Access se Speedify Pro: Jakou VPN zvolit?

Srovnání Private Internet Access se Speedify Pro: Jakou VPN zvolit?

Vyplatí se objednat Private Internet Access, nebo raději zvolit Speedify Pro? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, spravedlivě je obodovali a výsledek je 8,8/10 vs 6,6/10.

Rychlost stahování a nahrávání PIA – Speedify Pro, která sviští rychleji?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o Private Internet Access a Speedify Pro.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 101 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 68 Mb/s. PIA byla o 33 Mb/s rychlejší oproti Speedify Pro.

Upload Private Internet Access byl 91 Mb/s. Speedify Pro jsme naměřili rychlost 52 Mb/s. Je tedy o 39 Mb/s pomalejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 11 ms. U Speedify Pro jsme naměřili průměrných 142 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Private Internet Access v porovnání byla o 131 ms lepší.

Průběžný bodový součet Private Internet Access – Speedify Pro je zatím 7/10 – 5/10.

Zadaří se Private Internet Access přehrávat seriály z Netflixu?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, PIA tuto funkci umí. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Speedify Pro odblokovat Netflix nezvládne.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Speedify Pro tuto schopnost zahrnuje. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí zahrnuje.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a Tor. Pro představu Private Internet Access má DNS ochranu a Speedify Pro pro příklad poskytuje white list.

V části Funkce je tak skóre 10/10 x 8/10.

Jak obstojí PIA v nabídce zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Private Internet Access má 35 400  serverů. V katalogu Speedify Pro je uvedeno 56  serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 35344 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Speedify Pro dosahuje počtu 33. Druhá srovnávaná VPN nabízí 78, tedy o 45 víc. V této disciplíně tak vítězí.

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Private Internet Access dokáže 10. Speedify Pro v jeden moment připojí 5 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí Private Internet Access a jaké zvládá Speedify Pro?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, Private Internet Access umí Android OS a pokrývá iOS. Srovnávaná VPN Speedify Pro iOS pokrývá, zařízení s Androidem standardně dokáže připojit.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Private Internet Access byla založena v USA. Sídlo firmy provozující druhou VPN je také v USA.

Služba Private Internet Access nebyla lokalizována v italštině Speedify Pro italsky taky není.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla PIA známky 10/10, Speedify Pro si nese hodnocení 8/10.

Cena PIA vs. Speedify Pro

Speedify Pro lze mít za 3,5 € měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již za 1,79 € měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 7/10 pro první, respektive 4/10 pro tu druhou.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*