Webová stránka zdarma? Jen pokud chcete zapadnout

Webová stránka zdarma? Jen pokud chcete zapadnout

Na internetu jsou stovky tisíc webů, které vypadají téměř identicky. Můžou za to šablony, které pořídíte opravdu výhodně. Mají ale vůbec smysl?

Internet patří mezi základní stavební kameny každého podnikání. Je jedno, jestli prodáváte ponožky, stavíte domy nebo poskytujete právní poradenství. Kvalitní webové aplikace vám pomohou získat množství nových zákazníků téměř bez nákladů.

Jak začít na internetu zdarma?

Krása moderní doby je v tom, že za propagaci nemusíte zaplatit ani korunu. Do svého webu nemusíte investovat žádné finance, ale pořád bude vypadat dobře. Webové aplikace na míru jsou sice přesně optimalizované pro vaše potřeby, rozhodně ale nejsou nutností. Zvlášť když s podnikáním teprve začínáte.

Jediné, co budete v začátcích potřebovat, je doména a hosting. Ten nejlevnější pořídíte už za pár desítek korun měsíčně a často i s doménou zdarma. To ale bude vaše jediná investice. Na internetu totiž naleznete velké množství bezplatných šablon a webových prezentací. Ty stačí stáhnout a nahrát do příslušného redakčního systému. Ba co víc, ani za redakční systém platit nemusíte. Běžně používaná řešení jako je WordPress, Joomla či Drupal stačí jen stáhnout, nainstalovat a používat.

Vyplatí se šablony zdarma?

Jak jste se už asi dovtípili, využití webových šablon a řešení zdarma má svá úskalí. Některé šablony omezují přizpůsobení, jiné zase vyžadují odkaz v patičce webu. Šablonou se navíc nikterak neodlišíte od konkurence. Podobný vzhled webu totiž používají další tisíce firem.

Jestliže se chcete odlišit nejen svou prací, ale i vzhledem, pak je jediným řešením vývoj webových aplikací na zakázku. Na internetu najdete celou řadu schopných firem a jednotlivců, kteří vám rádi s vaši webovou identitou pomohou. Někteří dokonce přidají i další software, s nímž budete moct efektivně řídit vaši firmu a dosahovat tak lepších výsledků a zisků.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*