3 tipy, na co si dát pozor při nákupu šperků online

3 tipy, na co si dát pozor při nákupu šperků online

Svět se neustále zrychluje a my máme pořád méně času obíhat kamenné obchody, a proto tak rádi nakupujeme po internetu. Pěkně z obývacího pokoje, kuchyně, ložnice – prostě z pohodlí domova, z dopravního prostředku, kdykoliv nám to povinnosti umožní a dovolí. Navíc nejsme omezováni otvírací dobou prodejen.

Online se dá pořídit již vše, a to od nábytku přes oblečení po potraviny. U mnohého z uvedeného vám zajisté nechybí zkušenost, ale napadlo by vás pořídit si přes internet třeba snubní prstýnky? Domníváte se, že byste mohli naletět a pořídit místo dokonalého klenotu obyčejný nablýskaný šmejd? Uvažujete, na co si dát pozor? Pak bedlivě čtěte dál, neboť vám poradíme, jak nakoupit a neprohloupit.

Registrace na Puncovním úřadu

Rozhodli jste se vybrat třpytivý dárek na internetu, protože šetříte svůj čas. Rovněž dobře víte, že nákupy online vyjdou výhodněji, a oslovuje vás širší výběr než v tradičním obchodě? V momentě, kdy objevíte vytouženou nabídku stříbrných a zlatých náramků, náušnic a náhrdelníků, zkontrolujte si, že je zvolený prodejce registrovaný na Puncovním úřadu. Zadejte si IČO e-shopu, jež musí být uvedeno na jeho stránkách, do vyhledávače zmíněného úřadu. Nebude-li tam uveden, porozhlédněte se raději o web dál.

Recenze nakupujících

Heuréka! Nalezli jste perfektní klenot, který vám či vašim blízkým bude neskutečně slušet, vyhovuje vám cena, doba doručení i možnosti platby. Je však otázkou, jestli vybraný produkt bude dostatečně kvalitní. Z internetu na vás totiž svítí řada upozornění na podvodná klenotnictví, která prodávají postříbřené a pozlacené kousky jako stříbrné a zlaté. Nechte si tedy poradit od ostatních zákazníků. Existuje mnoho recenzních serverů, nespoléhejte pouze na mínění kupujících, které obchod zveřejňuje na svých stránkách. Věřte, že čím více názorů, tím větší záruka toho, že nakupujete na správném místě.

Podstatné informace v popisku produktu

Dojal vás romanticky něžný popisek u zásnubního prstýnku s překrásně vybroušeným obrovským diamantem? Na fotkách působí dokonale a říkáte si, že přesně tohle potřebujete? A navíc když je za pověstnou hubičku? Nenalétněte. Nemusí se vždycky jednat o pravý kov ani drahý kámen. Takže kromě vzletných slov pátrejte i po informacích o typu a hmotnosti jak ušlechtilého materiálu, tak drahokamů. Čím víc detailů, tím lépe pro vás. Navíc pouze seriózní e-shop se bude namáhat uvést podrobnosti o takové čistotě a původu kamene. A jestliže zahlédnete potvrzení o certifikaci diamantu, nákup vám bude stát za to.

Ponoření se do online světa představuje obrovské dobrodružství, protože takové množství výrobků a skvělých nabídek v kamenných prodejnách nemáte šanci objevit. Vybírejte proto s rozumem a pečlivě zvažte, kde nakonec nakoupíte, hlavně pokud se jedná o dražší kousek.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*