Adobe vydává nový upgrade CC s podporou 3D tisku

Adobe vydává nový upgrade CC s podporou 3D tisku

Adobe opět rozvířilo vody okolo své vlajkové lodě – Photoshopu. Nově bude možno pomoci Photoshopu tisknout i díky 3D tiskáren. Je to opravdový krok kupředu, designéři nyní můžou hmatatelně vidět, co navrhli. Tento krok oznámilo Adobe společně s partnerskými produkty, kterými jsou 3D tiskárny MarkerBot, spotřební materiál pro tiskárny společnosti Shapeways a Sketchfab.

3D tisk z Photoshop CC

3D tisk z Photoshop CC

Dále je nově také k dispozici pro všechny předplatitele CC verze více jak 20 dalších nových funkcí pro Photoshop, Illustrator a InDesign. Mimo 3D tisku byly vydány pro Photoshop ještě dvě další důležité aktualizace. Jednou z nich je komplexní úprava perspektivy.

Photoshop - úprava perspektivy

Photoshop – úprava perspektivy

Druhou důležitou změnou jsou tzv. Linked Smart objects. Nyní je už konečně možné použít objekt v několika souborech a mít jej stále aktuální. Pokud se tedy změní barva použitého loga v souboru, který je použit např. v návrhu webu, automaticky se změní barva i v používáném psd souboru. Výhodné je toto především pro pracovní skupiny, ale i běžným uživatelům, kterým ušetří mnoho času. Další informace jsou k dispozici na webu Adobe.

O autorovi

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*