AR technologie a co byste měli vědět

AR technologie a co byste měli vědět

Virtuální realita a rozšířená realita nejsou pojmy neznámé. I když se to nezdá, mezi námi jsou už řadu let, ovšem z velkého boomu se radují až v posledních letech, respektive v posledních měsících, vezmeme-li v potaz, že přes rok jsme žili/nežili. A jelikož se svět začíná vracet znovu do pořádku, vrací se s ním i zájem o tvorbu AR aplikací. Pojďme si prozradit několik zásadních informací, které je třeba o této technologii vědět a znát.

Hlavním pilířem jsou hloubková data

Jak již bylo zmíněno, rozšířená realita není nic neznámého. Dnes se jedná o velmi častý ,,buzzword”, který je však pro mnohé stále něčím doslova fascinujícím. A nelze se tomu divit. Když bychom byli svědky tvorby AR aplikací, respektive aplikací pro virtuální realitu, pravděpodobně bychom opravdu užasli.

Jakýmsi hlavním pilířem toho všeho jsou hloubková data, respektive hloubka prostoru. Dříve se k určování této pomyslné hranice používala jistá čidla, dnes se tvoří virtuální představa 3D prostorů naprosto bez čidel přímo v mobilním zařízení nebo jinde. I když má stále tato technologie řadu omezení a možností, kam se posunout nebo kde se zlepšit, už nyní se využívá opravdu aktivně. Je to nejen možnost, jak se zabavit s rodinou, ale také způsob, jak získat představu o snímaném prostoru.

Technologie má své vlastnosti

Stejně jako jiné technologie, i tato má své jisté vlastnosti. Patří sem možnost snímání pohybu, kdy se na základě údajů z polohových senzorů a snímaným obrazem dostáváme do reálné scény. Dále to je porozumění prostředí, což je umožněno díky odhadování horizontálních ploch. A také sem spadají detekce bodů zájmu, které se nachází při kontinuálním snímání.

K dalším typickým vlastnostem zmiňované technologie patří i uživatelská interakce (kdy je možné určit souřadnice jen díky dotyku v zařízení) či možnost ukotvení v reálném prostoru.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*