Jak vařit s kolagenovým práškem?

Co je to kolagen?

Kolagen je protein, který je obsažen v našem těle. Pomáhá zpevňovat kosti, klouby, šlachy nebo cévy a velmi příznivě působí také na naši pokožku. Naše tělo kolagen samo produkuje, ale s postupem času méně a méně. Vliv na nižší produkci kolagenu má především věk, ale také špatný životní styl. Stejně jako on je pro naše tělo nejlepší kyselina hyaluronová, tyto látky jsou pro nás nezbytné.

Proč kolagen potřebujeme?

Nedostatek kolagenu se projevuje bolestmi kloubů, kostí, svalů a jejich zvýšeným opotřebením, které může vést až k artritidě. Pokožka ztrácí pružnost a pevnost, je dehydratovaná a bez schopnosti regenerace. Vypadá povadle, objevují se váčky pod očima a vrásky. Bez kolagenu naše tělo stárne rychleji. Naštěstí se této přirozené snížené produkce nemusíme tolik bát. Díky přípravku Optimal Collagen nejen, že dostaneme do těla tento důležitý protein, ale pomůžeme našemu tělu zvýšit jeho produkci.

Co je to hydrolyzovaný kolagen?

Ve své přirozené podobě je kolagen pro člověka nestravitelný. Jedná se totiž o želatinu, kterou naše žaludeční šťávy nedokáží dostatečně naštěpit a maximálně využít. Protože je ale pro mnoho lidí nutné dodávat tělu kolagen zvenčí, prochází speciálním procesem, tzv. hydrolýzou. Při ní je z kolagenu vytvořena bílkovina přizpůsobená našim potřebám. Hydrolyzovaný kolagen také stimuluje rekonstrukční a regenerační procesy v našem těle a udrží se v něm. Nejčastěji je hydrolyzovaný kolagen dostupný ve formě prášku, můžeme ale narazit také na tekutý kolagen.

Jak kolagen v prášku užívat?

Používání kolagenu v práškové formě je velmi jednoduché. Prášek se snadno rozpustí ve vodě či jiné tekutině, je tedy možné jej přidávat i do nápojů. V pokrmech funguje také jako stabilizátor textury, zároveň zlepšuje samotnou chuť jídla. Použijte 2x denně jednu čajovou lžičku a uvidíte, že už po prvních dnech užívání zaznamenáte výsledky.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*