Jaké množství mobilních dat pořídíte v zahraničí aneb drahá Česká republika

Jaké množství mobilních dat pořídíte v zahraničí aneb drahá Česká republika

Internet je dnes všude kolem nás. Dalo by se říci, že jsme s ním v každodenním kontaktu a mnohdy i přes to, že sami nechceme. Každý chce mít občas svůj klid neboli soukromí, ale v dnešní době to téměř nelze. Ano, řešení je jednoduché, tedy alespoň z teoretického pohledu. Mnoho lidí vám totiž jednoduše poradí, že ho máte zkrátka vypnout. Bohužel to se ve většině případů nestává a zvlášť u mladých lidí, kteří kromě internetu neznají defakto nic. Přes sociální sítě si dnes domlouváme různé schůzky, úkoly do školy nebo povinnosti do zaměstnání. Proč ale píšeme o internetu? Tento článek je o mobilních datech a cenách, které jsou v České republice nastaveny. Určitě vás zajímá odpověď, kolik stojí mobilní data v zahraničí s porovnáním s těmi našimi.

Ceny mobilních dat v zahraničí vás zaskočí

Pokud jste zklamaní z cen, které si účtují čeští operátoři, pak nejspíš budete o to více, když si přečtete mobilní data v zahraničí. Balíčky zahraničních operátorů jsou mnohem lákavější a mezi nabídkou nechybí i neomezené množství dat. V České republice stojí průměrný balíček s neomezeným voláním a přibližně s 1,5 až 5 GB dat v rozmezí od 700 do 750,- Kč. Samozřejmě nebudeme počítat klienty, kteří mají jisté výhody, protože jsou u operátora již nějakou dobu. Za tuto cenu máte možnost například ve Finsku, Dánsku nebo Lotyšsku sáhnout po neomezeném množství. Vidíte, že je to možné, jen se svým způsobem musí chtít.

Najdou se i slabší státy aneb uvozovky hrají obrovskou roli

Za zmiňovaných 750,- Kč se pochopitelně najdou i slabší státy, co se týče mobilních dat. Když říkáme slabší, nemyslíme tím doslova nejmenší balíčky. Uvozovky tady hrají neskutečně obrovskou roli. Ptáte se proč? Vezmeme si příklad z Velké Británie. V tomto státě si neomezená data za projednávanou cenu nekoupíte, na druhou stranu rozhodně nebudete zklamaní. Operátoři vám nabídnou i tak velmi zajímavý balíček pohybující se v průměru kolem 100 GB dat. Balíček k nezaplacení, nemyslíte?

Proč jsou ceny vysoké?

Na závěr v krátkosti o tom, proč jsou u nás ceny tak vysoké. Podle odborníků si za to můžeme sami. Mimo jiné mezi operátory nevzniká žádný konkurenční boj, a tak se ceny drží na svých hladinách.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*