Lidé vybírají peníze a ukládají je do bezpečnějších komodit

Češi si typicky „spoří“ peníze na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech, které sice nabízí nulové riziko, ale úrok je také téměř nulový. Kromě toho tyto finanční produkty nedokážou ochránit úspory před inflací. Jelikož inflace v poslední době není malá, navíc se přidává strach ze znehodnocení měny, Češi začínají jednat. Jak?

Skupují nemovitosti, což samo o sobě není úplně špatné. Investiční nemovitost je dobrá cesta, jak ochránit peníze. Ne ovšem v případě, kdy si na ni musíte brát hypotéku. Zavázat se v nejisté době k dlouhým rokům splácení není zrovna ideální. Co lepšího můžete s penězi dělat? Nakupte investiční zlato.

Na zlatě nezbohatnete, ale zabezpečí vás

Zlato byste neměli kupovat za účelem zbohatnout. Kupte si ho proto, abyste o své bohatství nepřišli. Je nezávislé na měně, za finanční hotovost ho směníte kdekoliv na světě, navíc má tendenci chovat se přesně opačně než akciový trh. Když akcie padají, hodnota zlata roste. Díky tomu všemu je nejlepším prostředkem pro zabezpečení vašich úspor.

Investujte pouze do skutečného investičního zlata

Nekupujte akcie zlatých fondů ani žádné certifikáty, které vám pouze potvrzují vlastnictví zlata, jejž ale fyzicky nemáte, jelikož je uložené někde v bance. Orientujte se na zlaté slitky a mince, jež mají lepší likviditu. Máte je doma v trezoru a prodáte je kdykoliv. Mince a slitky jsou navíc osvobozeny od DPH, to však neplatí pro pamětní medaile či zlaté nugety.

Kupujte zlato pravidelně

Odborníci radí nakupovat zlato pravidelně v menších dávkách, díky tomu dosáhnete lepší průměrné ceny zlata. Také byste se měli držet pravidla diverzifikace. Lepší než jednu velkou cihlu o váze 1000 gramů je pořídit třeba čtyři slitky o váze 250 gramů.

Stále si nejste jistí, jaké investiční zlato přesně nakoupit? Přijďte se poradit do prodejny v Obecním domě, nebo zamiřte do e-shopu www.zlate-mince.cz a vyberte si z nabídky ověřeného prodejce.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*