5 zásad údržby počítače pro jeho maximální výkon

5 zásad údržby počítače pro jeho maximální výkon

Bez výkonného počítače se v současném světě obejde jen málokdo. Nezáleží na tom, jestli jste digitální nomád, top manager, programátor, grafik či pracovník v administrativě. Má-li vaše práce na počítači být perfektní, musíte mít také perfektně pracující počítač. K udržení jeho stabilního výkonu je třeba pravidelná údržba. Stačí dodržovat 5 jednoduchých zásad…

1) Prach musí pryč

Každá opravna notebooků vám potvrdí, že velké procento závad je způsobeno prachem. Je všude kolem a jeho jemné částečky se každou vteřinu usazují na i vně počítače. Každý den byste proto měli počítač od prachu otřít a minimálně jednou za měsíc vyčistit i ventilátory a další vnitřní části počítače. K tomu je ideální použít stlačený vzduch ve spreji (koupíte ho za cca 100 Kč). Minimálně jednou za půl roku je také třeba počítač rozebrat a vyčistit i ostatní komponenty. Pokud máte notebook a netroufáte si na to, využijte notebook servis a nechte si údržbu provést zde.

pagerank.cz_abax_cz_01

2) Defragmentace

Každý půl rok byste také měli provést defragmentaci disku. Spustit ji můžete přímo v nabídce Windows, či si stáhnout speciální programy. Přehled nejlepších je k dispozici zde. Defragmentace slouží k uspořádání volného místa na disku, čímž se zvyšuje výkon počítače a upevňuje stabilita systému.

3) Údržba softwaru

S defragmentací úzce souvisí i pravidelná údržba softwaru. V tomto případě je třeba aktualizovat programy, které využíváte. Měli byste se také držet zásady: Méně znamená více. Prakticky to znamená, že do počítače instalujte jen takový software, který skutečně používáte. Čas od času je třeba provést vyčištění od zbytečných souborů, k tomu je určen například program CCleaner.

TIP: autocad

pagerank.cz_abax_cz_02

4) Antivir a zodpovědné chování

Pokud chcete udržet počítat v perfektní kondici, používejte spolehlivý antivirový program. Nestahujte nic z pochybných zdrojů, navštěvujte jen důvěryhodné stránky.

5) Nepodceňujte signály

Pokud pozorujete zpomalený chod, často se vám objevují chybové hlášky či se počítač „seká“ je to signál, že není něco v pořádku. Pokud nedokážete problém vyřešit sami, obraťte se na odborný servis. Vždy je lepším řešením vyhledat takový, který se specializuje na značku vašeho počítače, tedy provádí opravy notebooků Asus apod. Naším tipem je v tomto případě ABAX servisní centrum s.r.o. – servis, který působí po celé České republice a nabízí opravy notebooků Acer, HP, Fujitsu, Dell, Sony a dalších i méně známých značek notebooků i počítačů.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*