Blackjack: Hazardní hra, která se dá natrénovat

Poker a blackjack. To jsou dvě karetní hazardní hry, při nichž nejde tolik o náhodu jako spíš o zkušenosti a schopnosti hráče. A zatímco poker zná i spousta lidí, kteří do kasina (fyzického nebo online) ani nikdy nevkročili, s blackjackem už je to horší. Přitom je podobný naší karetní hře oko bere (také zvané jednadvacet, modifikuje totiž francouzskou hru vingt-et-un, což je v překladu právě 21).

Blackjack je hra mezi krupiérem a hráčem či několika hráči. Všem jsou rozdávány dvě karty (někdy lícem nahoru, jindy dolů, záleží na konkrétním kasinu), přičemž cílem hry je dosáhnout co nejvyššího počtu bodů, maximálně však 21. Čím blíže této hodnotě se dostanete, tím vyšší je šance na výhru. Kdo jednadvacítku přestřelí, ten automaticky o svůj vklad přichází.

Základem je detailně znát pravidla

Jako u jiných automaty do gier i tady platí, že chcete-li vyhrát, musíte dobře znát pravidla. Tento náš rychlý náhled vám rozhodně stačit nebude, ale pro pořádek je vhodné si pár základních věcí vyjasnit a pak jít hrát na www.dobramine.com.

Blackjack se hraje s 52 kartami, každému hráči se rozdávají dvě. Všechny karty mají přiřazenou nějakou hodnotu – číselné mají své číslo, obrázkové se počítají za 10 kromě esa, které může znamenat 1 i 11.

Po rozdání karet se hráči rozhodují, jak chtějí pokračovat dál. Mohou přibrat kartu, stát, rozdělit hru či zdvojnásobit sázku. Krupiér se rozhodovat nemůže, ten má daná jasná pravidla. Je-li součet jeho karet menší nebo rovný 16, musí přibrat kartu. Při součtu 17 a více musí stát. Hráči tím pádem mohou nad krupiérem získat výhodu.

Co radí experti?

Pokud je součet karet 11 nebo méně, vždy si berte další kartu, jelikož nemáte co ztratit. Jestliže před vámi leží dvě karty stejné hodnoty, je vhodné hru rozdělit – máte pak dvě sázky a zacházíte s nimi odděleně, jako byste se rozdvojili na dva hráče. Je to fajn zejména v případě, že dostanete dvě silné karty.

Zásad je samozřejmě daleko více a na většinu z nich po nějaké době sami přijdete. Však procvičování je to nejlepší, co mohou všichni toužící po vítězství dělat.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*