Exit Game Ostrava – vzrušující hra

Exit Game Ostrava je pořádný lék na nudu. Jmenuji se Petr, žiji a pracuji v Ostravě a každodenní pracovní stereotyp mě ubíjel pěkných pár let. Samozřejmě mám takový ten klasický sociální život – na pivko s kolegy z práce a kamarády, občas do kina, divadlo jen zřídkakdy, zkrátka klasika. Živím se jako taxikář, a to mi bohužel neumožňuje víc sociálních aktivit, protože je prostě těžké si s ostatními domluvit nějaký rozumný čas. Když čekám na zákazníky, obvykle luštím nějakou křížovku, sudoku nebo nějaké hádanky a hry s rébusy v telefonu. Když jsem pak doma a mám volno, příšerně se nudím. Zkoušel jsem už spoustu aktivit, které člověk může dělat sám – rybaření se mi zdálo moc prázdné, horolezectví je na můj vkus zase moc akční, zkrátka nemohl jsem si rozumně vybrat. Ptal jsem se pár přátel, a jeden z nich mi řekl o čemsi jménem escape game. Použil jsem internet, abych se dozvěděl víc. Tady jsem našel všechny odpovědi.

Hledal jsem dál, protože mě to opravdu nadchlo, ale chtěl jsem si být jistý. Našel jsem ještě jeden článek.
Najednou jsem věděl, že to chci zkusit. Mělo to sice spoustu jmen: Exit Game, Escape Game, Úniková Hra, ale dál jsem hledal, až jsem konečně něco našel.

Exit Game Ostrava – úžasná nová zábava

Ukázalo se, že sám takovou hru hrát nemůžu. Jelikož jsem si musel sestavit tým a zarezervovat termín, začal jsem obvolávat známé. Chtěl jsem to zkusit co nejdříve, byl jsem plný nadšení a doufal jsem, že mě to bude bavit tak moc, jak se na internetu píše. Tým jsem se rozhodl sestavit z ostraváků, a protože se mi s celým týmem nechtělo jezdit nikam daleko, našel jsem nám únikovou hru přímo v Ostravě, jménem Nebezpečná rychlost. Musel jsem dlouho volat a psát známým, než jsem konečně dal dohromady partu přátel, kteří chtěli podniknout tuhle adrenalinovou jízdu se mnou. Můj tým byl nesourodý, známý přivedl svého otce, syna i dceru, měli jsme tedy zastoupení ve všech věkových kategoriích. To se nakonec ukázalo jako výborná shoda okolností, protože děti měly často chytré a užitečné nápady díky své fantazii, zatímco náš nejstarší člen díky svým zkušenostem. Největší výhodou bylo, že se sešli čtyři nadšenci do hádanek a rébusů.

Exit Game Ostrava – adrenalin i soustředění

Celá hra byla napěchovaná adrenalinem. Jako ve filmu Nebezpečná rychlost i tady šlo o zvládnutí problému ve vysoké rychlosti, a čím méně času jsme měli, tím více jsme byli znepokojeni a snažili se dosáhnout cíle rychleji. V malé místnosti byla spousta rébusů, hádanek a tajů k rozluštění, všechny však logické, a my jsme postupovali od jednoho k druhému, pomalu ale jistě. I když jsme tu možnost měli, o nápovědu jsme nepožádali ani jednou, což jsme při zpětném sebehodnocení brali jako plus. Nasazení předvedli všichni členové týmu, od začátku až do konce jsme řešili hádanky spolu, vyměňovali si nápady a postřehy, zkrátka pracovali jsme jako švýcarské hodinky. Jinak to ani nešlo, neboť propracované elektronické hádanky by pro každého jednoho z nás byly moc složité, a jak se říká, víc hlav víc ví. Pocítili jsme také silné napětí, protože deaktivovat bombu se nám podařilo pouhou minutu před vypršením časového limitu. Příběh hry nás také velmi nadchnul, protože nás chytil a nepustil.
Oddechli jsme si, začali si gratulovat navzájem a srdečně se smát s pocitem úlevy a zároveň hrdosti, že jsme to zvládli. Vyšli jsme ven, ještě jednou si pogratulovali a dohodli se, že se příště ve stejném složení sejdeme na nějakou další podobnou hru. A já už věděl, že jsem si našel skvělého koníčka.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*