Dřevěné brikety představují moderní způsob vytápění rodinného domu

Nechcete-li být závislí na centrálních dodávkách energií, kdy neovlivníte výslednou cenu za vytápění, je dobré si pořídit třeba kotel na tuhá paliva. Do něj se pak vyplatí používat dřevěné brikety, které mají hned několik předností.

Dřevěné brikety lze použít okamžitě

Topíte-li dnes obyčejným nasekaným dřevem, musíte počítat s tím, že se dlouho vysušuje, aby mělo co nejnižší vlhkost. Čerstvě nasekané dřevo je nutné nechat sušit ve stálé teplotě alespoň 2 roky, než je vhodné pro použití v kotli. Dřevěné brikety, jež si zakoupíte na paletě, oproti tomu můžete začít používat ihned poté, co dorazí k vám domů.

Nízká spotřeba a vysoká výhřevnost zajišťují nízké náklady na vytápění objektu

Základem při výrobě dřevěných briket jsou piliny. Dochází k jejich slisování pod vysokým tlakem, načež vznikají typické válečkové tvary, s nimiž se dá pohodlně přikládat do jakéhokoliv kotle na tuhá paliva, krbu či kamen. Brikety ze dřeva se vyznačují dobrou výhřevností, takže jejich spotřeba není nikterak velká. Za celou topnou sezonu v běžném rodinném domě spotřebujete zhruba kolem 5 tun materiálu, což bude o poznání méně nežli u klasického nasekaného dřeva. Jedna paleta o hmotnosti cca 800 kilogramů přitom dnes vyjde na asi 5 – 6 tisíc korun, což není nijak vysoká cena. Je to dáno i nadbytkem dřeva v důsledku kalamitní situace, již způsobuje nadměrný výskyt kůrovce v českých lesích.

Dřevěné brikety šetří přírodu a nemají tak negativní dopad na lidské zdraví jako jiná paliva

Dřevěné brikety jsou poměrně ekologickým druhem paliva. Díky způsobu zpracování a minimální vlhkosti při jejich spalování dochází ke vzniku jen naprostého minima škodlivých látek, které unikají do volného ovzduší. Jde rozhodně o menší ekologickou zátěž nežli v případě, že topíte čerstvým dřevem, uhlím, případně i dalšími druhy paliv. Je samozřejmě zapotřebí mít k dispozici kvalitní kotel na tuhá paliva.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*