Ebook a sociální sítě, jak využít pro marketing?

Pokud začínáte s podnikáním, na každém rohu budete narážet na internetový marketing. Skvělým nápadem, jak propagovat svůj produkt je nabídnout vámi psaný ebook svým čtenářům zadarmo. Co z toho budete mít vy? Ono to úplně zadarmo nebude, aby si jej mohli stáhnout, budou vám muset vyplnit emailovou adresu, kterou budete moct následně použít na svá obchodní sdělení a informování o nových článcích na svém webu. Musíte mít však vše správně vyřešeno, co se týče GDPR.

Přidaná hodnota na prvním místě

Elektronická knížka nebo jiným slovem také ebook je moderní propagační nástroj. Napíšete několikastránkovou knihu, kterou následně nabídnete na stáhnutí svým čtenářům. V ebooku byste měli uvést zajímavé informace o oboru, který úzce souvisí s vašim tématem. Pokud se například zaměřujete na prodej kabelek nebo dámské módy, udělejte ebook například formou takového vlastního časopisu. Musíte ale udělat zajímavý název, který zaujme pozornost všech žen, které chodí na váš web.

Propagovat ebook se dá několika způsoby, nejenom pomocí webu. Jestliže jste přemýšleli nad tím, že ho budete vkládat jako příspěvek na Facebook skupiny, protože je to zadarmo, měli byste na tento plán velmi rychle zapomenout. Možná tím získáte nějaké emailové adresy žen, ale také i plno kritiky. My vám ukážeme, jak ještě ebook propagovat.

Sociální sítě, trochu jinak!

První metodou je například Instagram. Ať už pomocí příspěvku, který je zadarmo nebo formou placené propagace, obojí vám může přinést nemálo nových návštěvníků, kteří budou mít o váš ebook zájem. Přece jenom se tím zaměříte na větší procento lidí.

Dalším skvělým nástrojem na propagaci je Facebook, ovšem pomocí vlastní fanouškovské stránky a poté i placené propagace. Ta funguje na bázi Instagramu, protože patří pod jednu společnost. Opět jde tím zasáhnout velké procento lidí. V neposlední fázi skvěle funguje YouTube, kde můžete o svém ebooku natočit video. Nestyďte se a zkuste tuto formu propagace. Uvidíte, že se vám bezesporu zalíbí. Když navíc bude mít úspěch, pochopíte, že si prostřednictvím videí budujete komunitu a důvěru.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*