Je v dnešní době vzdělání stále tak důležité?

Je v dnešní době vzdělání stále tak důležité?

Naši rodiče nám vždy kladli na srdce, abychom studovali a díky tomu si později našli dobře placené zaměstnání. To je totiž zárukou toho, že se v životě budeme mít dobře a nebudeme pak muset řešit nepříjemné přihlášení na úřadu práce. Vždy platilo, že ten, kdo vystudoval vysokou školu, si žil v přepychu, zatímco ten, komu učení zrovna moc nešlo, se musel živit rukama například jako dělník. V důsledku měl těžký život, jelikož se musel fyzicky dost nadřít, aby si zajistil obstojné živobytí. V dnešní době je však situace trochu jiná.

Obliba vysokých škol

Obliba vysokých škol neustále roste, zatímco do “práce rukama” se moc lidem nechce. Z tohoto důvodu postupně začal vznikat paradox v tom, že člověk, který pracuje jako dělník, si mnohdy vydělá více peněz než někdo s vysokoškolským vzděláním, jelikož lidí, kteří umí nějaké řemeslo, značně ubylo. Nenechte se však zlákat touto vidinou. V dnešní době by se mohlo zdát, že vzdělání není důležité, ale kdo ví, jaká bude situace na trhu práce za deset nebo dvacet let. Pak by vám chybějící vzdělání mohlo způsobovat nemalé potíže při hledání kvalitního zaměstnání.

Nikdy není pozdě

Pokud jste v mládí dali přednost zaměstnání před studiem, nemusíte zoufat. Nikdy není pozdě si chybějící vzdělání doplnit. Samozřejmě bude studování obtížnější než dříve, jelikož máte kromě studia i další povinnosti, ale jak se říká – když se chce, všechno jde. Třeba takový titul MBA, který je vhodný pro manažery nebo ředitele, můžete klidně začít studovat až když se o tuto pracovní pozici hlásíte, nebo se v ní chcete zdokonalit.

Jak získat práci?

Velkou výhodou je, že jsou veškeré pracovní nabídky na internetu, takže se k nim  uchazeči dostanou snadněji, než tomu bylo v minulosti. Tehdy k nim totiž měli přístup pouze v novinách, které si museli kupovat, nebo skrze vývěsku či doporučení na úřadě práce. Takže stačí pečlivě napsat motivační dopis, ozvat se na nabídky a pak už jen čekáte, kdy si vás pozvou na pohovor.

Základem úspěchu na pohovoru je dobrá příprava. Důkladně napište váš životopis, do kterého je nutné zmínit nejen vystudované školy a praxi, ale také veškeré kurzy, semináře, školení, atd. Mnohdy o tom, zdali zaměstnání získáte, rozhodují úplné maličkosti. Vsaďte také na první dojem a zvolte vhodné oblečení na pohovor, ať potenciálním nadřízeným ukážete, že to s vybranou pozicí myslíte opravdu vážně.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*