Email na vlastní doméně vám pomůže získat důvěru klientů a vybudovat úspěšnou značku

Internet je pro většinu lidí v civilizovaných oblastech na celém světě naprostou samozřejmostí. Drtivá většina populace vyspělých států ho používá každý den. Procházení webových stránek a nakupování na internetu je považováno za zcela běžné nejen mezi lidmi v produktivním věku, s počítačem, tabletem nebo chytrým telefon zvládají pracovat i děti a velká část seniorů. Dokonce i nemalá část mezilidské komunikace dnes probíhá online – kontakty s přáteli i rodinou lze snadno udržovat prostřednictvím sociálních sítí a nejrůznějších aplikací. Ty často umožňují nejen chatování, ale i klasické hovory. Klasickou poštu zase už před mnoha lety do značné míry nahradil e-mail.

Pro firmy je důležité mít email na vlastní doméně

Uživatelé internetu jsou stále náročnější. Očekávají nejen kvalitní zábavu a dostupné informace. Přibývá těch, kteří online nakupují elektroniku, oblečení, vybavení domácnosti, opravdový boom zažívají i obchody, které doručují přímo ze skladů potraviny na adresu udanou zákazníkem. Pandemie koronaviru zlákala k internetovému nakupování dokonce tu část populace, která ještě před dvěma lety striktně upřednostňovala kamenné prodejny. K vyzkoušení nového přístupu k věci je přimělo až dlouhotrvající uzavření provozoven, které nenabízejí nezbytné zboží. Mnozí při té příležitosti zjistili, že je u některého zboží tento způsob pořízení výrazně snazší a rychlejší, než fyzické obcházení obchodů. Navíc se v této etapě obyvatelé České republiky naučili komunikovat emailem s úřady i řešit obchodní záležitosti, které dříve raději projednávali na osobních schůzkách. Email na vlastní doméně se proto stal naprostou nezbytností pro každého, kdo to s podnikáním myslí vážně.

Email na vlastní doméně nepotřebují jen velké společnosti. Důležitý je i pro drobné podnikatele

Pokud si stále nejste jisti, zda opravdu potřebujete email na vlastní doméně, vězte, že bez něj si vaše firma jen stěží získá důvěru klientů a obchodních partnerů. Tato zdánlivě bezvýznamná drobnost může být pro úspěch v podnikání klíčová. Tady jsou pádné důvody:

  • Bez emailu na vlastní doméně nevybudujete úspěšnou značku. Chcete-li, aby si vás zákazníci zapamatovali, musíte pracovat na firemní image. Email na vlastní doméně se dá přirovnat k logu na vizitce nebo k estetické hlavičce na obálkách a dopisním papíru.
  • Email na vlastní doméně vám pomůže získat důvěru zákazníků. Každému bude jasné, že opravdu jedná s vaší firmou.
  • Zbavíte se nevyžádané reklamy.
  • Vaše data budou ve větším bezpečí.
  • Můžete mít mnoho různých emailových adres s vaší doménou.
  • Když změníte poskytovatele, doména vám zůstane.
  • Email si bez obtíží založíte sami.

Potřebujete webserver, nebo vám stačí email hosting?

Záleží na tom, jak email využíváte. Pokud pošlete denně jen několik málo emailů, vystačíte si s email hostingem. Větší společnosti, internetové obchody, pojišťovací kanceláře, reklamní agentury nebo třeba velká svatební studia však obvykle potřebují webserver, který se ctí zvládne v jednom okamžiku i velký objem elektronické pošty.

Email hosting je skvělým řešením pro drobné řemeslníky, kamenné obchody a další menší provozovny

Email hosting je pro vás ideální, pokud email používáte jen v omezené míře. Hravě s ním zvládnete komunikaci s úřady i vyřízení menšího objemu objednávek. Zajisté oceníte velice příznivou cenu a neomezený počet emailových schránek, plusem je i antispam a antivir.

Mailserver obstojí i při velkém vytížení

Pokud potřebujete sofistikovanější řešení, je pro vás to pravé ořechové mailserver. Pořídit si můžete i intuitivní VPS Centrum, které vám výrazně usnadní konfiguraci; to si můžete bezplatně na sedm dní vyzkoušet. Mailserver disponuje vlastní IP adresou, nejste omezováni počtem odeslaných mailů, limitován není ani počet domén a schránek. Velkou výhodou je také kvalitní technická podpora.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*