Jak na SEO pro internetový obchod

Jak na SEO pro internetový obchod

SEO je nedílnou součástí každého úspěšného webu nebo e-shopu. Možná si říkáte, že stačí mít hezký obsah a vyhledávač si vás sám najde, ale není tomu tak úplně pravda. Obsah je důležitý, ale bez správné optimalizace vás jednoduše konkurenční webové stránky v drsném internetovém světě převálcují. Nebýt SEO, zákazníci by právě váš e-shop v takovém množství internetových obchodů ani nenašli. SEO pro internetový obchod se však krapet liší od klasického SEO pro webové stránky. Na co je důležité dbát a jak docílit kvalitního SEO pro internetový obchod?

Rozjet si svůj eshop není vůbec těžké, prostředků je na internetu hodně. Od krásných šablon, automatizovaných systémů až po dobrou podporu. Je to skvělý způsob přivýdělku, později se internetový obchod může stát i naším hlavním zdrojem příjmů. Mnozí lidé si zřizování a starání se o e-shop představují jako Hurvínek válku, ale z počátku je to dost náročné. Věci nemusí fungovat tak, jak mají, zákazníci neudělají sto objednávek hned první den po spuštění internetového obchodu.

Z počátku je internetový obchod jedna velká investice, která se může, ale nemusí vrátit. Ze začátku doporučujeme investovat do speciality na SEO, který se postará o to, aby váš e-shop vyčníval mezi ostatními. Začíná se u SEO analýzy, aby zjistil aktuální stav. Napraví chyby, které brání webu v lepších výsledcích a optimalizuje všechny on-page faktory a postupně bude budovat zpětné odkazy neboli linkbuilding.

Perfektní vstupní stránky jsou základním kamenem úspěšného e-shopu

Ať už si najmete SEO speciality či nikoliv, vždy dbejte na to, aby byla hezká, prezentační a zapamatovatelná vstupní stránka, na kterou bude vždy vyhledávač potencionální zákazníky posílat. Vstupní stránka by měla být přehledná a rychle by se v ní měl člověk zorientovat.

Zajímavé informace přilákají zákazníky

Málokterý internetový obchod nabízí i zajímavé informace o produktech. Máme na mysli například fotky nebo produktová videa, která vždy pomáhají v rozhodování. Pokud můžete, rozhodně tyto zajímavé informace přidejte na svůj e-shop. Jenom vám pomohou a přilákají hromadu zákazníků.

Kromě fotek a produktových videí doporučujeme zviditelnit recenze, zkoušky nebo případné testy produktu, což opět ocení zákazníci, kterým tak pomůžete v rozhodování. Každému produktu by se mělo udělat hodnocení, bez kterého se lidé mnohdy nerozhodnou.

 

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*