Jak poznáte, že je někdo závislý na herních automatech?

Tematika závislosti na hazardních hrách je čím dál aktuálnější, jelikož kasina jsou dnes dostupná téměř každému. Nemusíte mít spoustu peněz ani letenky do Las Vegas v kapse. Stačí zapnout počítač a vybrat si, které online kasino poctíte svou návštěvou. Vytvořit si závislost je vlivem toho ještě snazší.

Závislost na hracích automatech je dnes zcela běžným problémem. Hráči kolikrát cítí lásku ke svému počítači, jsou podráždění, pokud jej používá někdo jiný, lžou o tom, kolik peněz vydělali a prohráli. Pokud takové chování u někoho ze svých blízkých pozorujete, je dost možné, že se situace stává vážnou. Zkuste je pozorovat, zda u nich uvidíte některé z následujících znaků:

1. Víra, že nehrají se skutečnými penězi.

2. Pocit podráždění, když vidí, jak u jejich počítače sedí někdo jiný.

3. Trávení velkého množství času hraním hazardních her.

4. Lhaní o penězích i čase promrhaném v online kasinu.

5. Problémy v práci či doma kvůli hraní her.

Pokud přemýšlíte, zda vy sami nemáte problém se závislostí na hazardních hrách, s velkou pravděpodobností jej skutečně máte. Jinak by vás ani nenapadlo nad tím uvažovat.

Hrací automaty jsou navržené tak, aby byly návykové

Hrací automaty vás lákají na to, co máte rádi. Například norske spilleautomater jsou k dispozici s motivem Sherlocka Holmese, hudebních skupin Guns N‘ Roses, Nirvana či Lary Croft. Populární televizní pořady a filmy jsou velmi časté. Zvuk, barvy a motivy jsou navrhovány psychology za jediným účelem. Mají podpořit návykové chování.

Dopamin a adrenalin působí na váš mozek

Točící se hrací automaty mají hypnotický efekt a vyvolávají v mozku dopamin – chemickou látku zodpovědnou za to, že se cítíte dobře. Během hraní navíc člověku koluje v žilách adrenalin. I když gambler nevyhraje, stroj mu ukáže, jak blízko byl k výhře, a on si pak připadá, jako by vyhrál jackpot.

Navíc je v tom ještě jedna věc. Jakmile člověk hraje na výherních automatech, nemusí přemýšlet ani plánovat další kroky. Je to v podstatě odpočinková činnost. Problémem je, že lidé vidí šanci na výhru i tehdy, když zrovna prohrávají. Jediná bezpečná možnost je využívat demo účtů, kde hrajete s virtuálními penězi. V takovém případě o nic nepřijdete.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*