Jak správně vybrat a založit peněženku na Bitcoin

Jak správně vybrat a založit peněženku na Bitcoin

Na otázku, jaká je nejlepší bitcoinová peněženka, neexistuje jednoznačná odpověď, každá možnost má své výhody a nevýhody. Nejlepší bitcoinová peněženka závisí na vás a vašich motivech pro používání bitcoinu. Mezi kritéria, podle kterých se rozhodujete, by měla patřit bezpečnost a dostupnost, a nezapomeňte si vždy vybrat peněženku, která vám umožní kontrolu nad vašimi soukromými klíči. Níže najdete seznam otázek a odpovědí, které vám pomohou při rozhodování.

  1. Jak často přesouváte mince? Pokud to děláte každý den, je pro vás určena spíše online peněženka. Pokud máte trochu kryptoměnového majetku stranou (úložiště), používejte střídavě online a hardware peněženku.
  2. Budete peněženku používat pouze pro bitcoiny? Ne všechny peněženky jsou peněženky pro různé kryptoměny. Například hardwarové peněženky jsou určeny k uložení více soukromých klíčů, zatímco papírová peněženka pro Bitcoin je určena pouze pro Bitcoin.
  3. Jak jste obeznámeni s technologiemi? Některé peněženky vyžadují vyšší technické dovednosti. Peněženky pro stolní počítače bývají bezpečnější než mobilní peněženky, ale méně bezpečné než hardwarové peněženky. Online peněženky jsou zranitelnější než hardwarové peněženky, protože jsou online, a proto jsou velmi vystaveny phishingu, DDOS, malwaru a hackerským útokům na servery.
  4. Kolik to bude stát? Většina online peněženek je zdarma, zatímco hardwarové peněženky je třeba zakoupit přímo od výrobce. Nepsané pravidlo zní: Pokud máte v Bitcoinech více majetku, než je vaše průměrná měsíční platba, kupte si hardwarovou peněženku.

Než začnete používat bitcoinovou peněženku, nezapomeňte si přečíst, co je to bitcoin a jak funguje, abyste se ujistili, že máte správné znalosti o tom, jak bezpečně vyměnit uložená aktiva.

Nezapomeňte podniknout všechny správné kroky k zabezpečení své peněženky a finančních prostředků v ní uložených. Nikdy nezapomeňte, že je to vaše odpovědnost. Pečlivě si vyberte peněženku a dodržujte správné postupy, abyste ochránili svůj kryptoměnový majetek.

Hardwarová, papírová nebo online peněženka?


Bitcoinové peněženky se dodávají v různých provedeních. Liší se především tím, že online peněženky jsou připojeny k internetu a studené peněženky jsou externí zařízení uložená offline; hlavní rozdíl je ve způsobu uložení soukromého klíče. Online peněženky jsou nejvhodnější, když potřebujete pravidelný přístup ke svým bitcoinům, zatímco studené peněženky jsou skvělé pro bezpečné uložení vašich kryptoměnových aktiv.

  • Offline hardwarové peněženky mají být bezpečné a sloužit spíše k ukládání. Proto existují v papírové podobě s privátním klíčem a veřejnou adresou vytištěnou na kusu papíru nebo jako hardwarová peněženka, externí zařízení ve stylu Trezor, Ledger Nano S atd.
  • Papírové peněženky jsou považovány za méně bezpečné a méně praktické pro každodenní použití. Pokud je bezpečně vytisknete, jsou skvělé pro skladování. Nejčastěji používanou variantou papírových peněženek jsou dnes hardwarové peněženky; mohou být používány často nebo jen pro ukládání a jsou chráněny hesly a PIN kódy, které je třeba fyzicky zadat do zařízení.

Účelem vaší peněženky je sloužit, jako vaše osobní rozhraní k síti Bitcoin (abyste mohli provádět transakce, jako je odesílání a přijímání Bitcoinů). Je důležité rozlišovat mezi peněženkami, které vám dávají plnou kontrolu nad vašimi aktivy a peněženkami, kde váš soukromý klíč drží třetí strana.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*