Jaké dámské džíny vybrat pro postavu hruška

Jaké dámské džíny vybrat pro postavu hruška

Džíny jsou prostě klasika, která snad nikdy nevyjde z módy. A každá z nás má jistě nějaké ve své skříni. Je ovšem umění vybírat jakékoliv kalhoty tak, aby nám seděly k našemu typu postavy, ať už střihem nebo barvou.

Typy postavy

Typů postavy máme hned několik. Podíváme se nejdříve tedy na jejich stručnou charakteristiku.

Za ideál krásy je považována postava typu přesýpací hodiny – tedy štíhlý pas a stejnoměrně větší prsa a zadek.

Postava typu jablko má větší bříško, zatímco zbytek těla je klidně i štíhlý. Pravý opak přesýpacích hodin.

Obdélníkovou postavu mají ženy s chlapeckou postavou – ramena, hrudník, pas, boky – vše v jedné linii.

Žena trojúhelník má zase široká, mužná ramena, útlý pas a malý zadek s úzkými boky.

A pak je tu hruška.

Co znamená mít postavu typu hruška

Majitelky této postavy mají obvykle štíhlý, jasně definovaný pas a pěkný hrudník. Ramena jsou úzká, výrazně užší než boky. Od pasu dolů se postava začíná rozšiřovat.

Problémovou partií tedy bývá dolní část těla, a sice větší zadeček a širší boky a stehna.

Spoustě mužům se právě větší zadečky na ženách líbí, a to už od pradávna. Ne nadarmo se ženám, které se pyšní tímto typem postavy, přezdívá „Věstonické Venuše“, které je tzv. „za co chytit“.

Jak by se měla „hruška“ oblékat, aby zdůraznila přednosti

Přesně tak, cílem každé ženy s každým typem postavy je skrýt její nedostatky a naopak zvýraznit přednosti.

U žen s postavou typu hruška patří mezi přednosti jednoznačně pěkný dekolt a vosí pas. Proto je dobré zvýraznit právě tuto partii. K tomu se hodí trička či topy s větším výstřihem, například do V, a výraznější doplňky.

Pokud je vaším cílem opticky dosáhnout tvaru přesýpacích hodin, tak byste měla oblast ramen a hrudníku rozšířit. K tomu vám mohou dopomoci například volány, krajka, ale také třeba netopýří rukávy či tzv. spadené rukávy. Případně můžete sáhnout po halence či saku s ramenními vycpávkami.

Jakým způsobem hruška skryje nedostatky

Většina žen s postavou typu hruška považuje za nedostatek právě větší zadeček a širší boky a stehna. Pokud jste ale celkově spíš štíhlá a netrpíte na celulitidu, pak větší zadek rozhodně není nic, za co byste se měla stydět a co byste měla skrývat. V tomto případě si tedy klidně oblečte i džínové šortky nebo slim džíny, které můžete vybrat třeba na Bolf.cz, a vůbec se ničeho nebojte. Pohledy, které na vás spočinou, rozhodně nebudou pohoršující, ale naopak obdivné, maximálně tak závistivé.

Jestliže ale považujete svá stehna a zadek spíše za problémovou partii, pak byste měla volit takové kalhoty, které nedostatky skryjí.

Skrýt nedostatek v podobě širších boků umí džíny rovného střihu nebo tzv. boyfriend džíny. Širší nohy zase úspěšné opticky zeštíhlí kalhoty s vyšším pasem. Ať už ty či ony, kalhoty by postava typu hruška měla nosit rozhodně v tmavých barvách.

Jestliže ale máte ráda své tělo takové, jaké je, rozhodně se neomezujte nějakými nepsanými pravidly a džíny si vybírejte dle chuti a vlastních preferencí.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*