Je lepší kočárek dvojkombinace, trojkombinace, či jednoúčelové modely?

Je lepší kočárek dvojkombinace, trojkombinace, či jednoúčelové modely?

Narození miminka je bezpochyby nejkrásnější událost v lidském životě. Jenže bez pečlivé přípravy si mateřství příliš neužijete. Před narozením dítka je nutné obstarat spoustu věcí. Jednou z nejdůležitějších povinností je pořízení kočárku.

I když vybíráte nejdříve očima, kočárek pro novorozence musí být bez debaty bezpečný, praktický a stabilní. Tento výčet požadavků je však malou ochutnávkou, při rozhodování je nutné zohlednit i další kritéria.

Pro jedno, či více dětí?

Ne všechny ženy si pořizují pro každé dítě nový kočárek. Položte si tedy otázku, zda plánujete jen jednoho potomka, anebo časem i druhého. Kupovat pro každé miminko nový kočárek je totiž finančně náročné. Nejlepší je udělat vyšší jednorázovou investici. To však záleží na finanční situaci každé rodiny. Pokud nemíníte shánět nejdříve korbičku a poté sporťák, je pro vás nejlepší kočárek dvojkombinace, či dokonce trojkombinace.

Kombinované kočárky jsou praktické

I když je prvotní investice do kombinovaných kočárků vyšší, celkově ušetříte. Hned se to nezdá, ale děti rostou jako z vody a za chvíli budou potřebovat sportovní model a pak zase golfky. Dvojkombinace obsahuje univerzální rám s hlubokou korbičkou a sportovní sedačku. Většina maminek dává přednost i trojkombinaci, protože nabízí mimo kočárků i autosedačku.

Kombinované kočárky jsou sice cenově náročnější (záleží na značce), ale nabízejí praktickou stránku. Pokud si budete kupovat každý produkt zvlášť, ve finále absolutně neušetříte a nastane i problém se skladováním, protože vám bude všude zavazet. V hlubokém modelu vám dítě nevydrží ani do roku! Některé děti jsou aktivní a ve sporťáku už sedí od 9 měsíců.

Na co si dát pozor?

Při nákupu vyzkoušejte, zda je vybraný kousek skladný a vejde se vám třeba do auta. Od věci nejsou ani odnímatelná kola. Sledujte i váhu kočárku, lepší jsou bezpečné odlehčené produkty. Každý kočárek by měl mít bezpečnostní prvky – nožní brzdu a pětibodový pás pro dítě. A na závěr malá rada. Soustřeďte se na materiál, z něhož je kočárek vyroben. Snadná údržba by měla být na prvním místě.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*