Vyměňte sekyrku a špalek za štípač dřeva

Vyměňte sekyrku a špalek za štípač dřeva

Topíte v kamnech dřevem? A jak ho štípete? Na špalku se sekyrkou? Neriskujte, že přijdete o ruku, a investujte do štípače dřeva. Poradíme vám, jaký model zvolit.

Štípače dřeva (můžete se setkat také s pojmem štípačky) se těší velké popularitě. Není se ani čemu divit. Štípání polínek je s nimi rychlé a především bezpečné.

Vybíráme štípač dřeva

Na trhu se setkáme s několika typy těchto štípaček. Horizontálními, vertikálními, elektrickými, benzínovými, a především se štípačkami různě výkonnými. Před samotným výběrem konkrétního modelu si zodpovězte několik hlavních otázek. První se týká jeho využití, tedy typu dřeva, jež ve štípači budete zpracovávat. Bude to dřevo měkké, nebo tvrdé? Právě podle tvrdosti dřeva je třeba zvolit výkon přístroje. Čím tvrdší dřevo, tím samozřejmě výkonnější štípačku byste si měli pořídit.

Mobilita a přesnost štípání

Dalším faktorem je i mobilita štípačky. Bude stát na jednom místě, nebo ji plánujete i přenášet? V tom případě zvolíte zřejmě menší a lehčí, ale také méně výkonnou. Dalším parametrem je přesnost štípání – pokud topíte v malých kamnech, zřejmě budete chtít polínka jen do určité velikosti (33 cm). Větší se vám tam totiž nevejdou.

Horizontální, nebo vertikální?

Na trhu se v podstatě se setkáme se dvěma typy štípaček – horizontálními a vertikálními. Pro štípání polen do krbových kamen jsou vhodné horizontální štípačky. Přikládáte-li ale velká polena do velkého kotle, pořiďte si spíše ty vertikální.

Elektrický versus benzinový?

Velmi praktické jsou elektrické štípače dřeva, které připojíte do sítě, a můžete sekat. Pokud ovšem budete mít adekvátní připojení. Zatímco méně výkonným štípačům postačí napětí 230V, ty výkonnější často vyžadují 400V připojení. Problémem elektrických štípačů je také jejich omezená mobilita. Musíte štípat v dosahu kabelu.
Výběr konkrétního modelu doporučujeme konzultovat s odborníkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*