<strong>Konfigurace serveru s konfigurátorem</strong>

Konfigurace serveru s konfigurátorem

Řešíte potřebu nového serveru, ale nemáte nekonečně mnoho financí na to, abyste si mohli dovolit všechny součástky nové, a ještě k tomu s těmi nejmodernějšími nastaveními a procesy? Nevadí. Ač se to zdá jako trend minulosti, tak jsou repasované servery výtečným řešením pro všechny, kteří mají omezené prostředky, a naopak rádi podpoří unikátní technické řešení. 

Konfigurátor serveru je tedy služba, díky které si budeme moci sami nastavit vlastní server z repasovaných částí tak, aby vyhovoval nejlépe vašim potřebám, a zároveň nepřesahoval vaše finanční možnosti. K dispozici je nepřeberné množství dílů nejrůznějších značek a samozřejmě i vlastností a výkonu. Je tedy jen na vás, pro jakou paměť, síťové karty nebo například procesor se rozhodnete. 

Výhody repasovaného serveru

Nespornou výhodou je ušetření financí. Žijeme dnes totiž v době, která propaguje stále novější a lepší řešení, vše výkonnější, zářivější a efektivnější. Často se ale stává, že za tím není skutečná potřeba lidí myslet na vaše dobro, že co je lepší je také skutečně to, co vám udělá dobrou službu, a že jen s tím nejlepším z vás bude lepší člověk. Ale opak často může být pravdou. Mnoho lidí totiž v honbě za těmito nej, nej zapomínají na to, že nemusejí hned vyhazovat naprosto všechno, aniž by se alespoň pokusili o odstranění závadné části nebo rekonfiguraci. Do servisu se tak často dostávají vyřazené servery, které však mají téměř všechny základní součásti v pořádku, a nefunkční třeba jen malou část. Tu stačí nahradit jinou, a hle, je zde funkční serverový počítač bez nutnosti investovat do všech nejnovějších prvků. 

Nesedňete na lep

Však stejně tak, jako se vším ostatním je dobré si být skutečně jistí, do čeho jdete, a zdali to, co kupujete, je to, co chcete. Příležitost dělá zloděje, a tak si vše nechte buď nainstalovat skutečným odborníkem na počítačový hardware, nebo si minimálně ze tří stran ověřte společnost, u které repasovaný server budete kupovat a necháte si jej jimi nainstalovat. Není totiž nic potupnějšího zjistit, že samozřejmě v době, kdy vše zkoušíte s technikem, který vám zařízení zapojil, perfektně funguje, ale jakmile odejde, není v provozu již nic. Trvejte tedy na několikerém otestování a ověřte si, že i vy budete vědět, jaká jsou případná rizika a možnosti následné pomoci v případě používání repasovaných součástek. Klidně si i požádejte spřáteleného technika o druhý názor a konzultaci, například ve společnosti Kimbrer Computer, která se dlouhodobě zaměřuje na repasy počítačů a jejich součástí. Je jen ve vašem nejlepším zájmu mít vše nastavené na maximální možný výkon a bez zbytečných zádrhelů. 

Je také vhodné myslet na to, zdali je výsledná cena pro vaši peněženku příznivá, ale také na, jestli jste chráněni při nákupu i vy sami. Vyžadujte od všeho stvrzenky, doklady a písemné potvrzení, abyste se případně měli čím prokázat jak v případě nefunkčnosti serveru, tak v případě nedodání některých ze slíbených služeb. 

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*