Nebankovní půjčka dokáže pomoci i těm, které eviduje registr dlužníků

Nebankovní půjčka dokáže pomoci i těm, které eviduje registr dlužníků

V poslední době v České republice klesla míra nezaměstnanosti na historické minimum. Současně se výrazně zvýšila i průměrná mzda. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že v naší zemi plošně panuje doposud nevídaný blahobyt. Přitom ale stoupá počet rodin i jednotlivců žijících na hranici chudoby.

Proč se mnozí lidé ocitají v tíživé finanční situaci?

Spolu s nárůstem platů došlo i k zdražení v mnoha oblastech. Více než v minulých letech zaplatíme za nájem i spotřebované energie. A mnohem více nás bude stát i pořízení nemovitosti. Zvedly se také ceny mnoha základních potravin a některých služeb. A negativní důsledek pro drobné podnikatele a osoby bez zdanitelných příjmů paradoxně má i zdánlivě čistě pozitivní počin, kterým je navýšení minimální mzdy. Právě z ní se totiž vypočítává suma, kterou musejí odvádět na povinném pojištění.

Kdo je nejčastěji ohrožen nedostatkem?

Hluboko do kapsy zdaleka nemají jen nezaměstnaní a rodiče samoživitelé. Nouze ohrožuje i pracující s nižší kvalifikací nebo v méně lukrativních oborech. Další rizikovou skupinou jsou lidé, kteří mají nastavené příliš vysoké splátky hypotéky. Ale i ostatní se mohou dostat do problémů ve chvíli, kdy nemají naspořenou dostatečnou rezervu a dlouhodoběji onemocní, případně nečekaně přijdou o zaměstnání. Ti, co žijí v nájmu, se zase nezřídka těžce vypořádávají se situací, kdy jim majitel nemovitosti odmítne prodloužit smlouvu na další období. Musí pak nejen najít nový byt a zaplatit nájem, ale také složit kauci a často i zaplatit provizi realitní kanceláři. Živnostníky mohou zase snadno přivést do platební neschopnosti zákazníci, kteří uhradili fakturu se zpožděním. Dokonce ani těm, kdo si pravidelně a dlouhodobě odkládají část výplaty jako pojistku na horší časy, se nemusí podařit dát dohromady částku, která jim zaručí jistotu v každé životní situaci. Naštěstí má drtivá většina z nás možnost získat v případě potřeby půjčku.

Půjčka bez registru je řešením téměř pro každého

V případě, že chceme stavět rodinný dům nebo si pořídit nové auto, ale nemáme dostatek prostředků, obvykle se vypravíme do banky. Pokud ale máme záznam v registru dlužníků, budeme slušně, leč nekompromisně odmítnuti. A stejně tomu bude i případě, kdy chceme požádat o kreditní kartu nebo jiný úvěrový produkt. Pokud se chceme vyhnout rozpakům před bankovním úředníkem, můžeme si předem prověřit registr dlužníků zdarma. A dokonce ani pokud zjistíme, že v něm opravdu máme záznam, nemusíme věšet hlavu. Stále je tu možnost využití nebankovní půjčky. Tou sice většina z nás pravděpodobně nebude chtít financovat tak nákladné záležitosti, jako je pořízení nemovitosti, pro překlenutí těžké životní situace jsou však nezřídka jediným možným řešením. Jen bychom si měli předem spočítat, zda opravdu budeme schopni svůj závazek řádně splácet.

V jakých případech je vhodné využít nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčky bývají nejčastěji sjednávány jako krátkodobé, typicky pro situaci, kdy je týden nebo dva před výplatou nutné zaplatit nečekaně vysokou složenku, případně došlo-li ke krátkodobému snížení příjmu v důsledku nemoci. Nebankovní půjčka pomůže také zafinancovat koupi nové pračky, školu v přírodě nebo dětský tábor. A je řešením celé řady dalších situací.

Nebankovní společnosti nabízejí online i hotovostní půjčky

Nebankovní půjčku si obvykle můžeme sjednat i online. To je ideální řešení i pro ty, kdo se dostali do nečekané finanční tísně na dovolené v cizině. Nicméně může trvat i několik dní, než peníze dorazí na náš účet. Potřebujeme-li je opravdu hned, je tu hotovostní půjčka. Zvolíme-li tuto formu, dostaneme potřebnou částku do ruky téměř okamžitě.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*