Když franšíza, tak česká. Ukázal průzkum

Když franšíza, tak česká. Ukázal průzkum

Do podnikání se zejména v posledních letech vrhá stále více lidí. Chtějí se zkrátka postavit na své vlastní nohy, chtějí být svým vlastním pánem. Zatímco některým se to bohužel nedaří, jiní to úspěšně zvládají. Do jaké skupiny patříte vy? Pakliže chcete také vstoupit do světa byznysu, nemusíte si rozjíždět vlastní podnikání s vlastním nápadem, můžete využít podnikatelské příležitosti jménem franchising. Franšíz je aktuálně na trhu nespočetně mnoho, stačí si vybrat jednu, pod jakou začnete podnikat.

Podle posledního prováděného průzkumu je způsob podnikání jménem franchising opravdu velice oblíbený. Nemůžeme se tomu ostatně divit, je to takzvaný nástup do už rozjetého vlaku, který s sebou nese menší riziko krachu a vyšší riziko úspěšnosti. Průzkum se však zaměřil i na to, o jaké franšízové koncepty mají lidé zájem. A podle všeho roste zájem zejména o české franšízové koncepty.

Když franšíza, tak česká

Sice franšízové podnikání v naší republice proslavily franšízové koncepty ze zahraničí, když se u nás chtěly rozpínat do obřích rozměrů, o zahraniční franšízy však v poslední době není zájem. Důvodem je zejména vysoká cena za licenční smlouvy, také mnozí podnikatelé chtějí podpořit český trh.

I když jsou franšízové koncepty jako McDonald`s nebo KFC velkým lákadlem, ne všichni mají v kapse miliony korun, které by mohli investovat do zmiňovaného oblíbeného, leč drahého rychlého občerstvení. Někteří raději volí franšízy, jako je Extéria Market, které jsou ryze české, navíc mají vysoký potenciál a jsou za přijatelné peníze.

Pro jakou franšízu se rozhodnete vy?

Nadchlo vás franšízové podnikání? Chtěli byste také začít podnikat s franchisingem? V takovém případě je jen na vás, pro jakou franšízu se rozhodnete. Na trhu najdete franšízové koncepty do padesáti tisíc korun, najdete i takové, které jsou samozřejmě dražší a u nichž je návratnost investice dřívější.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*