Platební brány jsou v dnešní digitální době důležité. E-shopy se bez nich neobejdou

V současné době zákazníci preferují platbu pomocí platební karty, protože u sebe nemusí mít hotovost, v internetovém světě je to jednodušší, rychlejší a komfortnější. Pokud vlastníte internetový obchod, zřejmě přemýšlíte, jaké způsoby svým zákazníkům nabídnout. V následujících řádcích vám představíme, jak platební brána funguje.

Ještě donedávna zákazníci nakupovali přes internet především na dobírku, ovšem jako provozovatel nemáte jistotu, že si zákazník opravdu zboží vyzvedne u kurýra a zaplatí ho. I pro vás je dobírka riziko, zatímco platební brána je jakási jistota, protože peníze máte na účtu ještě dřív, než zásilku odešlete.

Předtím, než zvolíte konkrétní platební bránu, byste si měli zjistit několik základních informací, například jaké služby a modifikace nabízí. Ujasněte si, jestli opravdu využijete i nadstandardní služby, za které byste platili určité poplatky.

Jak platební brána funguje?

Jakmile si do vyhledávače zadáte frázi jako platba e-shop, nabídne se vám hned několik platebních bran. Všechny fungují v podstatě na stejném principu, jen se liší v rozsahu služeb a funkcí. Pokud si zákazník zvolí online platbu, přesměruje se do platební brány a nezáleží na tom, jakou banku či kartu má. Platební brána se chlubí intuitivním prostředím, protože je důležité, aby to zvládli i ne příliš zruční zákazníci, kteří se v online světě teprve učí.

Ve formuláři zadají číslo platební karty, datum její expirace a bezpečnostní kód uvedený na druhé straně karty. Ještě je vyžadováno ověření přes SMS, jemuž se říká 3D Secure. Jakmile proces proběhne správně, zákazník je zpět přesměrován do vašeho e-shopu.

Další způsoby plateb pro e-shop

Do popředí se pomalu dostává i možnost nakoupit nyní a zaplatit později. Znamená to, že zákazník zaplatí za zboží až v okamžiku, kdy ho drží v ruce. Zajímavou alternativou v tomto ohledu je odložená platba MALL Pay. Do svého internetového obchodu implementujete tlačítko, přes které si může zákazník nakoupit zboží, ale zaplatit ho až do 14 dnů. Celý proces je pro vás snadný, neboť o celou administrativní stránku se stará MALL Pay.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*