Podle čeho vybírat osobní teploměr?

Teploměr by neměl chybět v žádné lékárničce, protože zvýšená tělesná teplota může být projevem vážnějšího onemocnění. Teplotu bychom si též měli měřit z důvodu, zda už je nutné nasadit léky, či se ještě můžeme spolehnout na domácí léčbu. Proto je třeba vybírat teploměr kvalitní a certifikovaný, aby udával přesné hodnoty.

Pro jaký model se rozhodnout?

Dříve hojně používané skleněné teploměry jsou v současné době na ústupu, neboť se stále větší oblibě těší teploměry digitální. Mají jednoduché ovládání, jejich měření je velmi rychlé a dají se pořídit i v bezdotykové variantě. To uvítají zejména rodiče malých dětí, neboť díky nim lze teplotu změřit též ve spánku, aniž bychom dítě vzbudili. Navíc digitální teploměr může být vybaven řadou špičkových funkcí a lze ho snadno propojit s vaším telefonem díky mobilní aplikaci.

Výčet výhod digitálních teploměrů

Srovnáme-li digitální modely s klasickými skleněnými, hned se můžeme těšit na několik výhod. V prvé řadě jsou naprosto bezpečné, neboť u nichž nehrozí rozbití a s tím související vylití nebezpečné chemikálie. Dále jsou mnohem čitelnější a rychlejší, konec měření nám ohlásí zvuková signalizace. Zpravidla jsou voděodolné.

Proč se rozhodnout pro bezkontaktní teploměr?

Digitální bezkontaktní teploměry označované též jako infračervené jsou vysoce moderními přístroji, které jsou schopny změřit teplotu během pár vteřin. Přitom není zapotřebí kontaktu s pokožkou, stačí je pouze namířit z několika centimetrů na čelo a zmáčknout tlačítko. Těmito modely změříte jak tělesnou teplotu, tak teplotu různých povrchů. Proto jsou skvělým pomocníkem pro maminky, které potřebují měřit teplotu koupele, místnosti, kojeneckého mléka nebo dětské výživy. Pokročilé funkce vám nabídnou historii měření, paměť pro více uživatelů či připomínku léků, napojíte-li je na mobilní aplikaci.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*