Při výběru grafické karty v první řadě hleďte na její účel a výkon!

Všímejte si však i jejich provozních vlastností a neopomínejte ani jejich kompatabilitu. A odpovězte si na dvě základní otázky: jak karta funguje a jak souvisí s počítačovým procesorem.

Grafická karta je v podstatě jakýmsi animačním programem. I ona pracuje na principu rychlého střídání statických snímků, které vytváří. Výsledkem je stejně jako u animace iluze pohybu. Počítačové grafické karty se dělí na:

  • herní,
  • kancelářské,
  • profesionální.

Jakou kartu zvolit?

Rozdíly mezi nimi víceméně prozrazují již jejich názvy. Herní grafické karty mívají vysoký výkon a jsou navržené přímo na míru hráčům počítačových her. Mávají vysoký výkon, paměť i působivý design. Nejenom v kancelářích, ale i ve školách a počítačích laiků nacházejí své uplatnění grafické karty kancelářské obecně vhodné pro nenáročné grafické úkoly. Tyto karty mívají dobrý multimediální výkon i nízkou spotřebu. Ovšem pozor, nejsou vhodné ke hraní počítačových her a ne vždy si rozumí s profesionálními grafickými programy. To je totiž úkol pro grafické karty profesionální, které mají své místo v počítačích architektů, grafiků i 3D návrhářů, kteří se mnohdy neobejdou bez práce na několika monitorech.

Při výběru vám pomůže srovnávač

Jakou grafickou kartu zvolit? Toť otázka přímo do pranice. Nabídka grafických karet na trhu je bohatá, a laik se v ní snadno ztratí. Právě jemu jsou pak určeny praktické srovnávače. Nejlepší grafické karty uživatelům přináší například nezávislý test grafických karet publikovaný na internetovém magazínu monade.cz. Přehledný test navíc přináší nejlepší grafické karty ve všech cenových kategoriích od karet za dva tisíce i třicet tisíc. Máte tak jistotu, že za své peníze dostanete tu nejlepší kartu na trhu.

Nejlepší grafická karta současnosti?

Obecně se mezi nejlepší řadí grafické karty značek AMD A NVIDIA. Například karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti disponuje přelomovým grafickým výkonem a shadery Turing s dvojnásobnou rychlostí mezipaměti ve srovnání s konkurencí. Až s nimi budete nejenom při živém streamování na Twitchy a YouTube za hvězdu!

Nepodceňujte ani kvalitní herní monitor

Při hře na počítači ovšem nejde jen o kartu jako takovou. V hledáčku vašeho zájmu by měl být i kvalitní herní monitor. S výběrem vám opět pomohou praktické rady a tipy publikované na internetovém magazínu monade.cz.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*