Sharplayers nabízí 3D tisk na zakázku. Jaké technologie k tomu využívá?

Sharplayers nabízí 3D tisk na zakázku. Jaké technologie k tomu využívá?

V posledních několika letech nastaly v technologické oblasti obrovské pokroky. Před takovými patnácti lety si jen málokdo dokázal představit, že výroba náhradních implantátů, hraček, ale i stavebních projektů bude tak jednoduchá a rychlá. V lékařství se 3D tisk využívá stále častěji, stejně tak i ve stavebnictví a dalších průmyslových odvětvích. V následujících řádcích vám představíme startup nabízející 3D tisk na zakázku.

Proces tisku je naprosto jednoduchý. Stačí předložit 3D model v digitální podobě, na jehož základě potom tiskárna vytvoří model fyzický. Jedná se o takzvanou aditivní metodu, což v překladu znamená, že se materiál postupně přidává, nikoliv odebírá, jak je tomu u obrábění.

Setkáte se hned s několika způsoby, jak se provádí 3D tisk. Snad nejvíce používaná je metoda označená zkratkou FFF, neboť nabízí optimální poměr mezi kvalitou a cenou. Jestliže však potřebujete naprosto přesný výsledek, bez jakýchkoliv odchylek, tak v takovém případě na scénu nastupuje SLA.

V daném segmentu působí startup Sharplayers, jenž vznikl v roce 2017, aby zákazníkům nabídl 3D tisk na zakázku. Během uplynulých tří let si vybudoval silnou základnu zákazníků, kteří využívají služby opakovaně. Sharplayers je ryze český startup, za nímž stojí Tomáš Mráz. Sám totiž potřeboval vyrobit nějaké modely, nicméně měl problém najít společnost, která by mu zakázku zrealizovala, a proto se rozhodl zalepit díru na trhu. I vy se tak můžete stát dalším spokojeným zákazníkem, navíc vás realizace 3D návrhu nevyjde na majlant.

Všechno objednáte online

Velkou výhodou je, že nemusíte nikam chodit, protože startup využívá všech vychytávek moderního světa. Stačí tedy otevřít webovou stránku Sharplayers.cz, kde přes příslušný formulář nahrajete digitální data s 3D modelem, zvolíte požadovaný materiál, barvu a případně další vlastnosti, které má hotový produkt mít. V objednávkovém formuláři najdete také prostor pro uvedení specifických požadavků.

Jakmile Sharplayers obdrží všechny potřebné informace, vyhotoví kalkulaci, kterou vám obratem pošle zpět. Uděláte si představu, na kolik výroba 3D modelu vyjde. Jestliže s cenou souhlasíte, objednávku potvrdíte, zaplatíte fakturu, a pak vyčkáte, než vám kurýr výrobek přiveze na vámi zvolenou adresu.

Sharplayers, přestože je to český startup, necílí se svými službami jen na Českou republiku. Objednat si můžete 3D tisk odkudkoliv na světě.

3D tisk a jeho využití v praxi

Technologie se pomalu dostává do všech oblastí i naprosto běžného života. Uplatnění má především v průmyslovém světě a ve zdravotnictví. V prvním zmíněném případě totiž pomáhá firmám zkoušet nové prototypy. Ve zdravotnictví zase díky 3D tiskárnám vznikají zdravotnické pomůcky, nástroje, implantáty. V neposlední řadě si 3D tisk pochvalují architekti a stavební firmy, výrobci hraček a propagačních materiálů.

Skvělá domluva, rychlá realizace

V startupu Sharplayers pracuje profesionální tým lidí, kteří jsou vám k dispozici po celou dobu spolupráce. Pokud nemáte vůbec žádné zkušenosti s 3D modelováním, nevadí, protože grafici jsou připraveni doladit veškeré detaily, aby byl výsledek dokonalý. Sharplayers vám vyhoví, ať už potřebujete vyrobit pouze jeden jediný kus, nebo stovky kusů. Službu tedy ocení jednotlivci i firmy.

Přímo na webových stránkách společnosti najdete blog, kde se dozvíte zajímavé informace o aktualitách v oblasti 3D tisku. Uděláte si tak dokonalý přehled nad tím, jaké možnosti vám současný trh nabízí.

Jaké technologie Sharplayers používá?

Ve světě 3D tisku narazíte na celou řadu způsobů, ovšem Sharplayers používá dva druhy – Fused Filament Fabrication (FFF) a stereolytografii (SLA). Jestliže preferujete přijatelnou cenu, a to i navzdory menším nepřesnostem, nabízí se vám technologie FFF, která se doporučuje pro zhotovení nenáročných modelů. Sharplayers vám tedy dokáže touto cestou zhotovit průmyslové prototypy, architektonické modely, náhradní díly, předměty pro domácí využití, ale i třeba dekorace.

Pro náročné jedince je však připravena stereolitografie, která je mnohem přesnější. Sharplayers uvádí, že přesnost tisku je +/- 0,08 mm. Vyhotovený model se pyšní nadstandardní kvalitou a odolností, dokonale hladkým povrchem a vysokou přesností. Počítejte ovšem s tím, že za stereolitografii si připlatíte, neboť se jedná o náročnější proces. Používá se hlavně při výrobě implantátů a dentistických pomůcek.

Kolik stojí 3D tisk?

Asi vás ještě zajímá u 3D tisku cena, která je ovlivněna hned několika faktory. Prvně záleží na tom, jakou metodu zvolíte, zda FFF, nebo SLA. Poté se cena odvíjí od toho, jak velký má být výrobek, jestli máte specifické požadavky na vlastnosti či barvu a podobně. Předtím, než si tedy požádáte o výrobu 3D modelu, měli byste si ujasnit, co všechno od služby očekáváte.

Sharplayers však uvádí, že standardně se cena za hodinu 3D tisku pohybuje od 50 do 150 korun. Jestliže však chcete získat přesnou částku, stačí startup kontaktovat, zaslat požadavky a odpověď dostanete do zhruba tří hodin.

V portfoliu startupu najdete ještě nadstandardní služby, jako jsou základní úpravy 3D modelu, další úpravy a konzultace, modelování objektů či povrchová úprava. Jednoduché modely dokáže Sharplayers zrealizovat už do 24 hodin od zaplacení faktury. Garantuje vám termíny a v případě nespokojenosti vám vrátí peníze. Startup si jednoduše zakládá na spokojenosti svých klientů, protože ví, že v tom tkví úspěch každé firmy.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*