PageRank.cz > Aktuálně > Proč využít Pinterest pro byznys? Druhou nejrychleji rostoucí síť ovládly ženy
Proč využít Pinterest pro byznys? Druhou nejrychleji rostoucí síť ovládly ženy

Proč využít Pinterest pro byznys? Druhou nejrychleji rostoucí síť ovládly ženy

Pinterest je jedním z nejzajímavějších internetových projektů, který rychlostí růstu přeskočil veškeré sociální sítě, mimo Tumblr. Nabízí obrovský potenciál pro majitele internetových obchodů. Ačkoliv vznikl teprve v roce 2009, nyní má kolem 200 milionů uživatelů a stal se skvělým doplňkem i pro internetové magazíny a blogy. Podíváme se na to, jak správně Pinterest využívat a na jakou komunitu je zaměřený.

Pokud Pinterest nevyužíváte, měli byste přinejmenším znát jeho účel, jedná se o virtuální nástěnku, kam si můžete připíchnout vše zajímavé, od webů a článků na internetu až po fotky nebo příspěvky jiných uživatelů. Spolehlivě nahradí vaší ledničku i korkovou nástěnku v kanclu. Umožňuje sledovat ostatní uživatele, komentovat jejich příspěvky nebo dokonce propojit účet s Facebookem nebo Googlem.

Kdo tvoří komunitu Pinterestu

pinterest-1183717_960_720Pinterest je zejména „dámskou sociální sítí“ a svědčí o tom procentuální podíl zaregistrovaných mužů a žen. Žen je zde celých 79%. Pokud provozujete magazín či obchod zaměřený na uživatele něžného pohlaví, neměl by vám na webu chybět odkaz na Pinterest a možnost sdílení.

Pokud se podíváme na profese, Pinterest využívají zejména designeři, studenti, ženy na mateřské dovolené, učitelé a blogeři (profi blogeři i nadšenci). Ze studentů to jsou to z 84% vysokoškoláci.

Věk a připojení

Jak už je to dnes běžné, většina lidí přistupuje k Pinterestu přes mobilní zařízení.

Podíváme se na přesnější rozdělení:

  • Tablet – 58 %
  • Telefony – 30%
  • PC/Notebooky – 12%

Nyní se podíváme na věkové zastoupení, zde je již patrné, že se jedná zejména o maminky.

věk

Růst Pinterestu

V následujícím grafu z minulého roku můžete sledovat, že Pinterest překonal ve svém růst dokonce i Facebook, kde jsou již „všichni“.

růst

Pinterest pro byznys

Na Pinterestu se točí zejména příspěvky týkající se módy, receptů, zdraví, motivace a návodů. Lidé zde rádi sdílí, co si nakoupili a to dělá z Pinterestu nástroj, který dokáže výrazně podpořit prodej. Polovina uživatelů Pinterestu má podle statistik děti a většina uživatelů patří mezi majitele Facebook účtu. Pokud Pinterest ještě nevyužíváte, možná je na čase o tom začít uvažovat, o popularitu se zde stará i rychlost registrace a možnost přihlašování přes FB/G+.

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*

CommentLuv badge

Nahoru na stránku