PageRank.cz > Aktuálně > 5 největších konkurentů YouTube
5 největších konkurentů YouTube

5 největších konkurentů YouTube

Ačkoliv je YouTube nepřekonatelný fenomén, má kolem sebe značnou konkurenci, kterou nelze přehlížet. Pokud jste si někdy říkali, proč mají některá hudební videa tak málo shlédnutí, je to tím, že mnoho lidí využívá jiné videoportály.

Pokud chce být firma úspěšná, musí prezentovat své klipy na YouTube, to samé platí o interpretech a mnoha organizacích. Jestliže vám YouTube nevyhovuje nebo hledáte další možnosti, kde šířit své klipy, představíme si 5 nejlepších alternativ k YouTube.

Dailymotion

Dailymotion jsou populární webové stránky určené ke sdílení videí. Samotný portál byl založen v roce 2005 a společnost sídlí v Paříži. Dailymotion nabízí 18 jazykových variací a je k dispozici v 35 zemích. Dailymotion má po celém světě kolem 300 milionů uživatelů a pokud zde chcete nahrávat videa, je potřeba se zaregistrovat. Můžete zde nahrávat videa o délce maximálně 60 minut a velikosti maximálně 4 GB. Je zde umožněno masové nahrávání a k dispozici jsou aplikace pro iOS, Android a Playstation 4.

dailymotion_logo_detail

Vimeo

Vimeo je tady asi od roku 2004. Umožní vám sledovat, sdílet a nahrávat v HD kvalitě a s jakoukoliv reklamou. Samotný portál má profi vzhled a kvalitní uživatelské prostředí. Uživatelé zde mohou zdarma nahrávat 500 MB videí týdne s jedním HD videem. Pokud byste chtěli zvýšit limity, musíte si aktivovat účet Vimeo Premium. HD videa je možné sledovat i s Androidem a iOS.

2000px-Vimeo_Logo.svg

Metacafe

Metacafe je webová stránka určená pro sdílení videozáznamů, zaměřuje se hlavně na krátká videa a je dokonce starší, než je YouTube. Uživatel zde má možnost výběru kanálu i doporučená videa. Každý si zde přijde na své, od milovníků filmů až po hry, vědu a techniku aj.

1024px-Metacafe_new.svg

Flickr

Možná si teď říkáte, že je Flickr je přeci určený pro obrázky a sdílení webů. Na Flickr však můžete nahrávat i svoje videa. Po registraci se vám zde nabízí celý 1 TB místa, s free účtem zde lze nahrávat až 1 GB videa s maximální délkou 3 minut. Jediný problém je, že zde chybí mnoho pokročilých funkcí.

flickr-logo-5221212

VEVO

VEVO je další video hostingová služba, která se zaměřuje hlavně na streamování hudebních videoklipů. Po návštěvě portálu vás však může rozčílit oznámení, že tento portál není určený pro každou zemi, tudíž ho můžete zavřít a s chutí navštívit YouTube.

vevo

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*

CommentLuv badge

Nahoru na stránku
Starší příspěvky:
Byznys s bizarními live webkameramy je na vzestupu: O co je největší zájem?

Webkamera je naprosto nudný doplněk většiny notebooků, tabletů, telefonů i stolních počítačů. Nudná přestane být v momentě, když s ní...

Zavřít