Sídlo společnosti na domácí adrese se vážně nevyplatí

Přibývá podnikatelů a firem, které prostě nepotřebují žádnou fyzickou kancelář. Mohou fungovat na dálku, stačí jim jen počítač a internetové připojení. V takovém případě je určitě zbytečné platit drahý pronájem prostor. Jenže kam si pak máte zapsat sídlo společnosti?

Mnoho podnikatelů to řeší tím, že si sídlo firmy dají na svou domovskou adresu. Tohle řešení je ovšem zdaleka ze všech nejhorší, a hlavně už v dnešní době dávno není nutné.

Proč si nedávat sídlo na domácí adresu?

Za prvé budete dělat nepříliš profesionální dojem. Co si o vás asi pomyslí zákazník, který vás nezná, jen si na internetu dohledá, že sídlíte v nějakém satelitním městečku či v bytové zástavbě? Možná zaváhá, jestli se nespletl, případně vás bude považovat za podvodníky a poohlédne se jinde.

Za druhé tím dáváte všem k dispozici adresu, na níž vás mohou zastihnout. Připravujete se tak o soukromí. Vážně chcete, aby vás někdo rušil u rodinného oběda? A i kdyby vám to nevadilo, doopravdy ho chcete pouštět do vlastního života? Můžete začít přemýšlet, kam takovou pracovní návštěvu usadíte, jestli raději do obývacího pokoje, kde mají děti rozházené hračky, nebo ke kuchyňskému stolu. Prozradíme vám jediné: reprezentativní nebude ani jedna varianta.

Zařiďte si místo toho virtuální adresu

Moderním řešením tohoto problému je virtuální adresa. Platíte pár stovek měsíčně a odměnou za ně dostanete sídlo na lukrativní adrese. Nejde přitom jen o papírovou záležitost. V dané budově si skutečně můžete vyzvedávat poštu, zvát si sem návštěvy nebo tu pořádat meetingy s kolegy. Podle toho, jaký balíček služeb si zaplatíte, vám sekretářka může rovnou vyřizovat telefony či přeposílat poštu. Jde tedy o win-win řešení. Ušetříte a zároveň získáte prostory, kde se můžete scházet se zákazníky a obchodními partnery. A kolik vlastně stojí takové lukrativní virtuální sídlo v Praze? Podívejte se na web ověřeného poskytovatele sídel Jake&James. Prozradit můžeme jen tolik, že se vejdete i pod dvě stovky měsíčně!

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*