Skype a jeho cesta na vrchol: Tato fakta jste o něm jistě nevěděli

Skype a jeho cesta na vrchol: Tato fakta jste o něm jistě nevěděli

V dnešní době se najde jen málokdo, kdo by neznal Skype, ale jen málokdo ho zná opravdu dobře. Stejně jako u mnoha populárních webů či softwarů, tak i u Skypu si mnoho lidí myslí, že se narodil v USA, ve skutečnosti společnost založili Janus Friis a Niklas Zennstrom. Již podle jmen je jasné, že nejde o Američany, nýbrž o vývojáře z Dánska a Švédska. Samotný Skype vytvořili vývojáři z Estonska, Ahti Heinla, Priit Kasesalu a Jaan Tallinn.

Skype je často považován za nejlepší svobodný software pro šifrovanou komunikaci přes internet. Nejlepší bohužel není a na záda mu dýchá mnoho konkurenčních produktů. Jedním z obávaných konkurentů je například MEGAchat, se kterým přišel kontroverzní internetový podnikatel Kim Dotcom. Skype si zajistil prvenství zejména díky tomu, že byl jedním z prvních softwarů, které nabízejí komunikaci přes internet.

Na svět přišel už v roce 2003 a i když je v některých zemích zakázaný, získal si po celém světě velkou popularitu. Každý raději sáhne po produktu, který používá většina lidí a Skype není výjimkou. Popularita s sebou nese i svá rizika, Skype se stal populární i mezi záškodníky, kteří jeho prostřednictvím šíří škodlivý software a napadají ostatní počítače. Kritizované je rovněž údajné odposlouchávání hovorů a sledování komunikace třetí stranou, což se ovšem nikdy nepodařilo přesně potvrdit.

Stáhnout Skype – volání přes internet zdarma

Zajímavosti o Skypu

  • V roce 2005 koupila Skype společnost eBay za 2,6 miliardy dolarů. O 4 roky se vedení eBay rozhodlo Skype prodat na burze.
  • Finálním majitelem Skypu se stala společnost Microsoft, která koupila Skype Technologies za 8,5 miliardy dolarů.
  • Hlavní sídlo Skypu najdeme v Lucemburku. Dále má pobočky v Londýně, Praze a Tallinnu.
  • Za jediný den provolají uživatelé Skypu cca 3 miliardy minut.
  • Skype je populární zejména na mobilních telefonech, evidována je už více než 1 miliarda stažení, z toho 500 milionů z Google Play.
  • Veškeré videohovory na Skypu od jeho vzniku trvaly dohromady přes 3 biliony minut (ano, skutečně biliony).
  • Každý den se na Skype přihlásí v průměru 4,9 milionu lidí.
  • Měsíčně má Skype až 300 milionů aktivních uživatelů.
  • V Británii používá Skype každý týden celkem 32% mladých lidí ve věku od 11-16 let.

TIP: https://gp-pralnia.pl/pralki-przemyslowe

  • Skype podporuje 50 světových jazyků.

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*