Ušetřete na cestách díky srovnávačům cestovního pojištění

Ušetřete na cestách díky srovnávačům cestovního pojištění

Před jakoukoliv zahraniční cestou by pro každého mělo být samozřejmostí zřídit si cestovní pojištění, které ho bude krýt v případě úrazu nebo onemocnění. Vyhnete se tak nedozírným výdajům, jež by vás čekaly za léčebné výlohy v zahraničí.

Nenechte se zaskočit

Základní verze cestovního pojištění vás kryje v případě újmy na zdraví, jak bylo zmíněno v úvodu. Kromě toho se ale můžete nechat připojistit, aby vás na vaší dovolené nic nepříjemně nepřekvapilo. Stane-li se neočekávaná událost, získáte jako odškodnění patřičnou kompenzaci. O co se například jedná? Velmi praktické je připojištění zavazadel, storna zájezdu či odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě.

Spočítejte si to

Srovnání cestovního pojištění vám pomůže udělat si konkrétní představu o tom, na kolik vás pojištění včetně případného připojištění vyjde. Postup je velice jednoduchý. Do online kalkulačky zadáte informace o druhu cesty, místě a délce pobytu, počtu a věku pojišťovaných osob. Záhy se vám zobrazí to nejvýhodnější pojištění, které si můžete okamžitě sjednat online. Jakmile ho uhradíte, stává se pojistka platnou.

Proč využít internetových srovnávačů?

Ušetří vám totiž nejen peníze, ale i čas. Nebudete ho totiž ztrácet několika hodinovým obcházením jednotlivých pojišťoven, nebo obesíláním emailových dotazů ohledně výše pojištění. Srovnávače mají totiž u pojišťoven domluvené nejnižší možné ceny za cestovní balíčky. V mnohých případech ještě nižší, než které by vám byly nabídnuty na pobočce. Nikdo vám nic nevnucuje, vy sami si porovnáte různé druhy nabídnutého cestovního pojištění. Na co se při výběru zaměřit? Rozhodovat byste se určitě neměli pouze podle ceny, nýbrž berte v potaz rovněž výši pojistného plnění, možnost repatriace, plnění v případě smrti či trvalých následků.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*