Studie: Provozujete bezpečnostní agenturu? Zaměřte se na kvalitní linkbuilding…

Studie: Provozujete bezpečnostní agenturu? Zaměřte se na kvalitní linkbuilding…

Před časem jsem se v rámci průzkumu trhu zaměřil na detektivní agentury. Ti, co nabízí bezpečnostní a související služby, cílí na výrazy jako ochrana osob, ostraha objektů a další. Tyto výrazy sice nejsou příliš vyhledávané, na druhou stranu je potřeba uvést, že když už je někdo hledá, má zájem o dané služby. Získané zakázky se pohybují v řádech desetitisíců i statisíců korun. Proto mě překvapilo, že přední místa ve vyhledávačích obsadily stránky, které ve velkém sází pouze na registrace do katalogů a výměny odkazů – tedy metody, které nejsou příliš náročné a při troše trpělivosti je zvládne sám majitel webu.

Malá ukázka z praxe – podívejme se na výsledky vyhledávání

Jelikož Google personalizuje výsledky vyhledávání, podívejme se na výsledky na Seznamu. Mezi atraktivní fráze patří například ochrana osob:

Výsledky vyhledávání Seznam.cz - Ochrana osob

Výsledky vyhledávání Seznam.cz – Ochrana osob

Prozkoumejme stránky na předních pozicích. Tou první je http://www.wakkenhat.cz/ochrana-osob – jedná se o podstránku hlavního webu, na kterou až na odkazy z podřadných „SEO článků“ a katalogů směřují pouze odkazy z hlavního webu wakkenhat.cz. Ten na druhou stranu vytvářela eBRÁNA, takže až na backlinky se jedná o dobře odvedenou práci, která zajistila první místo.

U druhého výsledku http://www.b7u.cz/bezpecnostni-sluzby/fyzicka-ostraha.html je situace o něco „lepší“. Kromě odkazů z hlavního webu zde najdeme i několik dalších, jimž vévodí patička webu remaxalfa.cz.

Třetí výsledek http://www.highsecurity.cz/ochrana-osob-majetku je takovou kombinací obou předešlých. Sází jak na odkazy z mateřského webu, tak výměny odkazů.

Pokračujeme dál. Je možné, že zmíněná fráze není pro majitele bezpečnostních a detektivních agentur tolik zajímavá? Pro jistotu se podíváme blíže na další pojem. Jaké jsou výsledky třeba na prokazování nevěry?

Výsledky vyhledávání Seznam.cz - Prokazování nevěry

Výsledky vyhledávání Seznam.cz – Prokazování nevěry

Na první pozici najdete hlavní stránku webu http://neveramanzela.cz/ – jedná se o prodejní mikrostránku, za kterou stojí firma webSEO optimalizace. Mělo by se tedy jednat o trochu odbornější práci. Web cílí na klíčové výrazy, obsahuje sice několik základních chyb, ale kvůli malé konkurenci je na předních místech. Zpětné odkazy pocházejí z partnerských stránek a katalogů. Partnerské stránky mají smysl, stejně jako kvalitní katalogy. Na druhou stranu přidání odkazu do webu http://urldatabaze.cz/ není dvakrát prospěšné. Je také otázkou, jaký přínos mají pro návštěvníky anonymní stránky typu http://odhalto.cz/, http://www.neveramanzelky.cz/ a další. Je zde tedy ještě velký prostor.

Druhým výsledkem je zápis na Firmy.cz. Jelikož samotný výraz prokazování nevěry není příliš konkurenční, odhaduji, že po zaplacení příslušného tarifu by neměl být problém umístit svůj záznam na tuto frázi.

Dalším výsledkem je podstránka http://www.detektivni-sluzby.info/prokazani-nevery. Hlavní web je na první pozici na výraz detektivní služby, což dává tušit práci na SEO a linkbuildingu. Samotná podstránka má podle očekávání množství odkazů získaných v rámci výměn a nákupu z nepříliš kvalitních webů typu http://www.sanzdrave.cz/.

Posledním „vítězem“ je stránka hlavního webu http://www.detektivmn.cz/. Jedná se nejspíš o narychlo dělaný web, jenž má odkazy pouze z katalogů a inzertních serverů. Nepodceňuji však sílu inzertních serverů – často jsou velmi vhodné.

Namátkou jsem vybral další výrazy z analýzy klíčových slov – bodyguarding, sledování osob a další. Situace jsou si většinou velmi podobné s těmi uvedenými.

Pro kvalitní linkbuilding je na českém webu obrovský prostor

A neplatí to pouze pro detektivní a bezpečnostní služby. Na předních pozicích se často drží stránky, jejichž provozovatelé spoléhají na kontroverzní metody. Ty fungují především na Seznam, ale i ten jde dopředu.

Jaké jsou tedy možnosti vhodného linkbuildingu například pro zmíněné detektivní a bezpečnostní agentury? Možností, jak získat kvalitní odkazy, je spousta. Podívejme se na některé z nich:

Způsoby linkbuidingu

Způsoby linkbuidingu

Nechci tvrdit, že uvedené možnosti jsou jediné správné. Naopak se jedná jen o jeden z návrhů. Každý web je v něčem unikátní a hodí se pro něj něco jiného. Význam má i fakt, že třeba registrace do kvalitních katalogů nebo navštěvované inzertní servery a další „klasické“ metody linkbuildingu jsou užitečné – jejich výhodou je navíc to, že je není potřeba „vymýšlet“.

U mnoha oblastí na českém internetu stále vládne nepříliš kvalitní linkbuilding. Setkali jste se s něčím podobným? Pomohli jste sobě nebo klientovi získat cílenou návštěvnost a vylepšit pozice ve vyhledávačích poté, co jste zvolili vhodnější způsoby propagace?

O autorovi

1 komentář

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*