Tetování obočí může mít pozitivní vliv na váš vzhled a může zcela změnit výraz ve vaší tváři, ale jen za předpokladu, kdy se svěříte do rukou zkušené specialistky

Tetování obočí může mít pozitivní vliv na váš vzhled a může zcela změnit výraz ve vaší tváři, ale jen za předpokladu, kdy se svěříte do rukou zkušené specialistky

Pokud se ženy rozhodnou pro estetický zákrok, ve většině případů je to právě obočí, které si nechávají upravit. Úzké vytrhané linky už dávno nejsou v kurzu a důraz se klade na přirozenost. Tetování obočí je řešením pro ženy, které mají vlastní obočí příliš řídké, světlé, nebo ho dlouho vytrhávaly a teď jim neroste tak, jak by si představovaly.

Správně provedené tetování obočí zvýrazní rysy ve vaší tváří a upoutá pozornost k vaším očím

A právě správná technika provedení, použité pigmenty a zkušenosti specialistky mají zcela zásadní vliv na výsledný efekt.

Specialistka by měla ze všeho nejprve zhodnotit aktuální stav vašeho obočí a navrhnout ideální řešení. Samotnému tetování by měl proto vždy předcházet náčrt tužkou, který společně odsouhlasíte.

Předmětem vzájemné diskuze je také výběr pigmentů. Vybraný odstín musí korespondovat s barevným tónem pleti a měl by se hodit k barvě vašich vlasů. Toho specialistky dosahují mícháním více pigmentů.

Postup výběru estetického studia

Mezi tetováním a permanentním make-upem existují propastné rozdíly

Permanentní make-up též známý jako mikropigmentace je estetickým zákrokem jehož efekt přetrvává po dobu 1 – 3 let. Používají se při něm lékařské pigmenty, které jsou hypoalergenní a jejich odstín postupně (a rovnoměrně) bledne, až zcela vymizí. Manuálním perem se zasahuje pouze do horních vrstev pokožky.

Naopak tetování je ve své podstatě rozhodnutím na celý život, protože syntetické barvivo proniká do hlubších vrstev kůže. Barvy po letech vyblednou a změní odstín, ale nikdy zcela nevymizí.

Estetickým zákrokem si můžete nechat vylepšit obočí, rty a oční linky

V případě obočí je hlavním cílem úprava jeho délky, šířky, hustoty a barevného odstínu. Zákrokem lze dosáhnout symetrie mezi levým a pravým obočím a zakrýt jizvy v místech, kde rostou chloupky. K zákroku se přistupuje i v případě úplné ztráty chloupků.

Permanentní make-up rtů zlepšuje jejich přirozenou barvu a vyrovnána asymetrii v místech obrysu. Při proceduře je možné použít i výraznější pigmenty a nechat si zbarvit rty do červené nebo růžové barvy.

Oční linky se vytvářejí u horních i spodních řas s cílem jejich optického zahuštění. Požadovaným efektem je i zvýraznění nevýrazných a zapadlých očí. Linkou lze maskovat i místa, kde řasy zcela chybí nebo jsou příliš světlé.

Tip: Trendům estetické medicíny pro rok 2020 velí přirozenost.

Součástí procedury je i korekce

Tělo považuje vpravený pigment za cizí látku, kterou se snaží v procesu hojení vyloučit. Jelikož se nedá předem určit, z kolika % pigment v kůži zůstane, je nutné absolvovat po zahojení korekční sezení, v rámci kterého se vyplňují místa, kde pigment úplně vypadl nebo je příliš světlý.

Po každé proceduře je nutné dodržet několik doporučení

Po dokončení procedury je běžné, že oblast aplikace zarudne nebo se objeví mírné otoky. Takový stav přetrvává nejpozději do druhého dne. Samotné hojení trvá zhruba 7 – 14 dnů. Během této doby se vytvoří po celé oblasti drobné stroupky, které nesmíte za žádnou cenu strhávat, protože byste tím odstranily i pigment a narušily proces hojení.

Po proceduře používejte ochranný krém s vysokým SPF faktorem, vyhýbejte se termálním procedurám i dlouhým koupelím.

Myslely jste si, že permanentní make-up je synonymem pro tetování?

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*