Aby si vás na netu všimli

Aby si vás na netu všimli

Říká se, že kdo neoptimalizuje, jako by na internetu nebyl. A je to bohužel pravda. Naše rada proto zní: chcete-li být ve vyhledávačích na předních místech, tak optimalizujte!
Optimalizace pro vyhledávače neboli SEO (z anglického Search Engine Optimization) je nadmíru komplexním oborem. Ten si sice žádá jistý čas i zkušenosti, ale zato se s ním nejen ve vyhledávačích umístíte na předních místech. Lidé si vašeho webu zkrátka všimnou. A pak už bude záležet jen na kvalitě vašich stránek jako takových, jestli si jejich prostřednictvím získáte návštěvníkovu pozornost a on bude mít zájem se o vašich službách dozvědět něco víc, nebo je zavře a půjde o dům (stránky) dál.

Optimalizujte už na začátku

Na SEO ideálně pamatujte už v době, kdy se vaše webové stránky teprve rodí, tedy když vznikají. Součástí optimalizace je i tzv. linkbuilding a s ním související obsahový marketing. Dlouhodobým trendem totiž je, že vyhledávače obecně upřednostňují stránky přinášející jejich návštěvníkům kvalitní informace. Návrh strategie linkbuildingů je proto postavený především na kvalitě webových textů.

Zaměřeno na copywriting

Na to zaujmout návštěvníka vašich stránek přitom máte relativně krátkou dobu. Pokud jej nezaujmete v horizontu několika vteřin po jejich rozkliknutí, je s nimi něco špatně. Jednat se může o fotografie, celkovou grafiku, většinou ale rozhoduje kvalita textu. Ten návštěvníka musí zaujmout. Nestane-li se tak, stránky většinou zavře. Ne nadarmo copywriting neboli tvorba textů tvoří hlavní část obsahového marketingu. Proto ji v žádném případě neopomíjejte a ideálně ji svěřte profesionálům.

Obraťte se na profesionály v oboru

Specialistou na optimalizace webů stejně jako na jejich tvorbu je například společnost ANTEE (www.antee.cz). V portfoliu společnosti ovšem figuruje i tvorba webových stránek jako taková, a to pro soukromé osoby, tak pro firmy, podnikatele, instituce, organizace, ale i města, obce či regiony. Společnost nabízí i služby v oblasti internetového marketingu a internetového odborného poradenství obecně.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*